| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Zilele astea m-am intalnit cu colegele mele de la liceu si am inceput sa povestim mai multe. Discutiile s-au apris putin si au ajuns sa ma intrebe daca mi-am inceput viata sexuala (ele toate avand iubiti, si nu au mai mult de 16 ani)..si le-am spus ca nu,si au inceput sa se rada de mine, adica ma simt intr-un fel prost si au inceput sa spuna lucruri despre mine (barfe).ei bine ele aveau o probleme cu mine de la inceputul liceului nu stiu de ce.Acum in vacanta de vara am pus o cerere de transfer sa plec la alt profil,dar nu aflu decat la cand incepem liceul.Ce as putea sa fac sa le evit? Adica mereu ma supara si spun lucruri urate despre mine, macar de-ar fi adevarate.P.S.cand ma gandesc ca mai am inca 3 ani sa le suport...

14 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Si mie mi se intampla, dar ce-mi pasa oricum am mai multe lucruri in cap decat ele, asa sa te gandesti.
Si daca ai facut sau nu sex, asta e treaba ta, nici nu trebuie sa le raspunzi, e intimitatea ta.
Singurul lucru care stiu sa-l faca e sa barfeasca, gandeste-te doar cata minte au fiintele alea laughing
Arata-le ca nu-ti pasa, indiferenta doare mai tare.
Nu le raspunde la insulte.
Spune dirigintei, directoare, parintilor daca continua asa

| Auslesse a răspuns:

Lasa-le sa rada, ca doar altceva mai bun n-au de facut!
nu le mai baga-n seama!

| neutrino a răspuns:

In loc sa te superi pe ele, mai bine le-ai ruga sa te ajute, daca tot au experienta! In acest fel, vei intra si tu in randul lumii, pentru ca asa e "cool"!

| Danysan a răspuns:

Crezi ca ele sunt foarte destepte daca si-au facut iubiti.Nu prea cred -a-ti face iubit aduce si problema si responsabilitati.A avea iubit inseama si activitatea sexuala care la o varsta ca a lor numai placuta nu e.Eu zic ca esti fata desteapta si nu renunta la acest lucru.Nu iti face iubit ca asa zice lumea sau prietenele tale alea guralive si rautacioase. Probabil ca ele au iubiti de aceeasi varsta ca si ele.Pt ca o fata care are un iubit de peste 20 de ani automat incepe sa gandeasca mai matur si nu mai e asa de tampita sa rada de altii.Esti inca micuta bre, tu trebuie sa te distrezi si sa profiti inca de libertate cat mai ai ocazia.Nu e asa de stralucit sa ai iubit sa stii. Uneori e minunat dar astfel de persoane sunt rare si greu le gasesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare clasa, gasesti niste fete mai serioase, cu capul pe umeri, iar in cealalta tabara, inversul lor, asa se intampla peste tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are rost sa le bagi in seama si sa pui vorbele la suflet. Sunt niste persoane care vorbesc ca sa nu taca, care nici macar nu te cunosc si, cu toate astea, vorbesc la adresa ta! Sunt lipsite de bun simt si, evident, invidioase.
Iti dai seama cat de mandre trebuie sa fie, incat sa rada de o persoana ca este virgina la 17 ani, ele facand sex la o varsta frageda.
Doamne!
Cel mai bine este sa le ignori. Poti sa le dai replici inteligente, sa dai dovada de bun simt, inteligenta si, treptat, o sa se calmeze apele. Pana atunci, nu mai pastra legatura cu ele. Toate la timpul lor.
Nu te lasa afectata, deoarece ele asta isi doresc. Nu le face pe plac! Te pup si ai grija de tine.

| Sadop a răspuns:

Pur si simplu nu le baga in seama!
Daca te agiti si arati ca te simti deranjata de ceea ce spun ele, vor avea o satisfactie!
Ingora-le, asta arata ca esti mai presus decat ele!
Cum sa razi de cineva ca la 16 ani inca e virgina? Asta e un lucru de laudat!
Tu fa ceea ce crezi tu de cuviinta, nu te lua dupa altii!
Bafta!

| NuMaContrazice a răspuns:

Priveste partea/partiile bune a lucrurilor....nu tu mori de CANCER (creste riscul de 10 ori),...tu o sa simti placere cand faci sex mai incolo, dar ele daca vor continua asa pe la 25-30 de ani vor avea pasarica mai mare ca un strut!

| CorneliaC a răspuns:

Totusi trebuie sa-ti schimbi profilul, pentru ca ele vor continua sa te necajeasca. Nu vreau sa te descurajez, dar, din pacate, asta e realitatea si societatea in care traim.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Spune-le ca daca de acu s-au apucat de bostaneala la 20 de ani sexul cu ele va fi ceva-n genu a arunca un carnat printr-un hol, si acum n-ai putea spune cu exactitate ca sunt stoarfe ca na au doar 16 ani, dar daca **** lor ar avea un cifru atunci codu ar fi 1234

| C26 a răspuns:

Hmm. Ce nu suport eu laughing
Fetele astea sunt niste parasute ca sa zic asa. Adica dc sa rada de tine? Ca tu esti cu capul pe umeri si inca nu ti-ai inceput viata sexuala devreme cum au facut`o ele. Vaii de capul lor laughing
Stii..nu le mai baga in seama, si lasa`le sa spuna ce vor despre tine, chiar daca te doare. dar zambeste`le mereu happy ai arata ca nu-i pasa de ceea ce zic ele happy.
Si poti sa le spui "Daca voi toate sunteti la fel, si va place sa va f***** de mici, eu sunt putin mai diferita decat voi, si imi place asa cum sunt" happy
Si le inchizi gura happy
Si daca reusesti sa te transferi la un alt profil, incearca sa eviti asemenea persoane cum sunt fetele astea, si nu le baga prea mult in seama..Asa e cel mai bine :*

| sunrises a răspuns:

Ai nevoie de o sustinere care nu-ti poate veni decat prin credinta. Demnitatea este un lucru pe care acele fete l-au pierdut definitiv. In fata sotilor lor ele cu siguranta se vor prezenta fara acest atu ontologic esential pentru linistea si echilibrul familiei…

SA NU FACI În nici un caz COMPROMISUL DE A TE DEZONORA!
Viitoarea ta familie nu va avea un lucru mai scump decat demnitatea ta!

Nu vei câştiga, ci îţi vei pierde atuurile care CONTEAZĂ CU ADEVĂRAT LA O FATĂ!

O singură şansă există de a feri persoana vulnerabilă (femeia) de a fi folosită "temporar" pentru ceea ce are de oferit fizic, pentru a fi abandonată ulterior ca un obiect de "redusă folosinţă" intimă.

| sunrises a răspuns:

Iar acea şansă este IUBIREA – Iubirea de sine: ca ea să se iubească pe sine mai mult decât ar fi posibil să iubească un bărbat. Dacă nu o va face, soarta "obiectului de unică sau redusă folosinţă" o aşteaptă!

Dacă ea nu va avea milă de FERICIREA, de VIITORUL ei, de viitoarea ei FAMILIE, NIMENI altcineva nu o va face! Cu atât mai puţin cel care îi cere ca ea să renunţe la cel mai mare "atu" al ei, pentru ca el să-şi descarce nevoile fiziologice pe acel "atu".

Acel "atu", cel de care va depinde în cea mai mare parte viitorul familiei ei este:
ONOAREA ei, DEMNITATEA ei – adică "exclusivitatea intimă" de care soţul ei va avea ontologică nevoie, fiinţială pentru identitatea lui sufletul iubitei sale...

| anonim_4396 explică (pentru sunrises):

Nu te supara, dar zici ca esti preot