| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Daca am depus cerere de transfer si maine o sa ma sune sa merg dupa foaia aia care trebuie sa o dau la semnat la directoarea liceului de la care plec, nu ar putea merge doar maicamea dupa foaia aia la liceu?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te suna. Foaia aia o trimite secretara la noua scoală dacă se aprobă transferul

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Esti sigura?

Intreb doar ca sa stiu.

Cand s-a transferat verisoara mea acum 3 ani, a trebuit sa mearga ea dupa foaie

| sierra1 a răspuns:

"foaia aia" cu note sau cu acceptul școlii de plecare sau cu ce?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu.

Foaia aia am dus-o eu cand am depus transferul.

Eu ma refer la foaia aia pe care o da secretara sa o dau la semnat la directoarea liceului de la care plec, in care semneaza ca e de acord sa plec de la ei din liceu.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înțeles că vorbești de foaia matricolă (cea cu note) Aia merge între școli.

Tu vorbești de cererea cu acceptul școlilor. Sigur că poate și mama ta să meargă după ea.

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Am inteles.

Multumesc mult!

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baftă

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Multumesc