| yodeni a întrebat:

Hey unui coleg de la scoala ii place de mine dar mie delocc de el.In pauze tot incearca sa se apropie de mine (uneori mai putin si ma pipaie). Nici eu nu mai stiu ce sa fac. Am refuzat multi baieti cu toate ca as vrea sa am un prieten. ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| MisMe a răspuns:

Da, sigur! daca nu iti place, atunci refuza-l, nu are rost sa stai cu cineva doar de dragul de a fii "in pas cu moda" si a avea si tu prieten. Vorbeste cu el si spune-i frumos ca nu e bine ce face, ca nu ai nimic cu el, dar nici nu poti avea ceva pentru ca u crezi ca nu sunteti compatibili. spune-i-o cat se poate de frumos fara sa se simta jignit. in privinta celorlalti baieti care i-ai refuzat, daca la fel, nu iti placeau, foarte bine ai facut! Vei sti sigur la momentul potrivit care va fi acela, unul care sa iti placa si sa te placa! Bafta:*

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Dar eu 1 nu inteleg.
Pe tine de fapt ce te deranjeaza?
Faptu ca nu iti place de el si te pipaie?
sau faptul ca te pipaie?

| MissL a răspuns:

Pai vezi mai petrece ceva timp cu el poate s-ar putea sati placa tipul dupa ce ajungi sa-l cunostiwinking!
daca chiar esti sigura ca vrei sal refuzi spune-i "Mai X-ulescule, uite observ ca esti putin atasat de mine, sau iti sunt draga, dar eu te vad ca pe un amic/frate/coleg. si cam atat. sper sa nu te supere ca iti spun lucrul asta asa direct dar chiar nu are nici un rost sa te tzin asa."batting eyelashes
Dar vezi daca ai spus ca nu tear incurca sa ai prieten. poate. poatebatting eyelashes