| pintexim a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac in fiecare zi cand vin de la scoala 2 baieti vin dupa mine si colega mea! La inceput nu-i bagam in seama dar acum problemele s-au agravat ne pipaie, ne iau in brate si incearca sa ne pupe(cea ce este foarte scarbos) pe scurt vreau si eu niste idei ce as putea face ca sa-i indepartez. Eu ma gandeam sa iau un parfum dupa mine si cand se apropie sa il folosesc.....chiar nu stiu ce mai fac X-(

26 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Băieţi sunt cunoscuţi?

| pintexim explică (pentru onasis1961):

DA,sunt colegi mei!

| onasis1961 a răspuns (pentru pintexim):

Prima dată, aveţi o discuţie serioasă cu ei, ameninţaţii cu dirigintele sau cu fraţi, verişori mai mari. Apoi poate că mama are dreptate,(ale copilăriei valuri). Dacă insistă în continuare, cred că ar fi bine să va anunţaţi taţii!

| pintexim explică (pentru onasis1961):

Pacat...tatal meu este despartit de mama si +ca este in Italia

| onasis1961 a răspuns (pentru pintexim):

Şi colega?

| pintexim explică (pentru onasis1961):

La ea a venit mama ei odata si le-a vorbit frumos sa inceteze...au terminat ca 3 zile si au reinceput crying Ei stiti ce iau facut: iau luat mana si iau pus-o la -----stiti voi

| onasis1961 a răspuns (pentru pintexim):

Dacă mama ta nu se deranjează, rugaţi-o pe mama colegei să mergă la directorul şcolii să ia măsuri! Văd că treab este destul de gravă! Am mai întrebat, Nu ave-ţi rude sau prieteni de familie mai mari să-i pună la punct?

| Raiden a răspuns:

Du-te fetito si reclamai pe nenorocitii aia...

| pintexim explică:

Astazi de exemplu stiti ce mi-au facut straight face eu stateam sprijinita de banca si ma uitam in caietul colegei mele iar el s-a pus pe scaunul meu si m-a tras dintr-o data pe el iar eu l-am luat la palme... Daca ma credeti nu stiu ce sa mai fac cu nebuni astia

| ριтιкαα a răspuns:

Spunetile sa inceteze, ideea cu parfumul e buna dar in acelasi timp amuzantahappy. Daca tot nu inceteaza ar fi bine sa mergi acasa cu un grup mai mare de persoane, sau daa nu inceteaza spune-le parintilor chiar daca ar fi putin rusinos mai bine asa decat sa nu va lase in pace si sa le fie gandul la altceva! Sper ca te-am ajutat!

| pintexim explică (pentru ριтιкαα):

Mama mea stie dar nu vrea sa vina la scoala...ea spune ca si in tineretile ei baieti ii faceau la fel si considera ca toate fetele trec prin asta la aceata varsta...

| ριтιкαα a răspuns (pentru pintexim):

Atunci vorbeste cu o profesoara sau cu cineva mai in varsta sa te ajute, sau cum am mai vazut un raspuns pe aici da-le cu sprei de mustelaughing
Eu cand eram mica [9-11 ani] era un baiat care ma placea dar ma batealaughing Si aveam o bricheta in forma de pistol si o luam dupa mine si nu se mai atingea de, minelaughing

Totusi ar fi mai bine sa mergi cu pr ta in grupuri mai mari, pentru ca asa nu are ce sa va faca.

| Vladuthz a răspuns:

Politie pentru hartuire sexuala.

| andreyutzha a răspuns:

Baietii sunt din scoala ta? ai putea asta cu parfumul dar cel mai bine e sa ceri ajutorul unui baiat cu care te intelegi bine..sa-l rogi 2-3 zile sa te duca acasa pana vad ca numai are nici o sansa. si cred ca te vor lasa in pace

| pintexim explică (pentru andreyutzha):

Baieti sunt in clasa cu mine sad

| robytzu96 a răspuns:

Incearka cu Dala de mustelaughing

| Gabielle a răspuns:

Eu zic sa mergeti insotite de cineva, un adult sau un coleg/frate mai mare.

| xAndraa23 a răspuns:

E cam urata situatia, dar mi se pare cam vulgar ceea ce fac tipi astia. Oamnei obsedati, dar dupa mine ar cam trebuii sa le spuneti parintilor vostri, inainte ca situatia sa se agraveze, si sa se ajunga la alte lucruri. Decat sa luati decizii singuri, mai bine le spuneti celor mai experimentati, parinti vostri o vor rezolva cumva, pentru ca de aceea sunt pariniti sa va ajute, si sa aiba incredere in voi ca sunteti sinceri cu ei.

| pintexim explică (pentru xAndraa23):

Mama mea stie dar nu vrea sa vina la scoala...ea spune ca si in tineretile ei baieti ii faceau la fel si considera ca toate fetele trec prin asta la aceata varsta...

| maia10 a răspuns:

Mda, un ''parfum'' cu piperhappy

| alexhino a răspuns:

Mai bine un spray pentru ca parfumul nu trage consant. Poti sa le dai in ochi.Sau schimba-ti drumul spre casa ca nu mai stie pe unde o iei.(dupa parerea mea mai bine alege a doua varianta)laughing

| pintexim explică (pentru alexhino):

Ei ne asteapta in fata scoliicrying

| alexhino a răspuns:

Spune-ti problema la diriginta/invatatoare ce ai tu si directiunea ar putea rezolva mai ales ca ii cunosti pe acei baieti.

| pintexim explică (pentru alexhino):

Dirigintele meu nu face nimic, absolut nimic! La ora de dirigentie ne pune sa ne facem temele sau alte chestii si nu ne asculta atunci cand avem probleme...eu am vrut o data sa ridic mana(tot pe motivul baietii) sa-i spun ca baieti ne pipaie iar el stiti ce mi-a spus:Fato lasa mana jos ca tu esti plina de pacate!

| alexhino a răspuns:

Daca dirigul tau nu te ajuta atunci e rau de tot.Nu stiu, puteti sa faceti o sedinta cu parintii si sa discutati problema ca e naspa rau de tot sa fii pusa intr-o situatie de asta la o varsta frageda.crying

| pintexim explică (pentru alexhino):

Dirigintele meu abia daca face 2 sedinte pe an laughing