| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. sad As vrea si eu sa va intreb ceva. imi place de un baiat mai mare. eu sunt in clasa a 7-a si el a 11-a ...prin pauze ne intalnim privirele...de curand a fost chiar un bal si am observat ca se tot uita la mine... m-am uitat si eu la el .am crezut ca ii dau de inteles ceva...la scoala la fel... ma priveste vreo sec doua cand trece pe langa mine... mie imi place la nebunie de el crying as vrea sa stiu cum sa fac sa ii captez atentia sigh sunt sigura ca el nu s-ar uita la mine deoarece la mine in clasa sunt fete mai frumos decat mai dotate... bine nu vreau sa zic ca sunt sperietoare ( pentru ca am fost cu mai multi baieti ) ...in pauze vine cu un coleg din cls de la el cu care am fost eu prietena, iar lui ink ii mai plc de mine... offf ajutati-ma va rog spuenti-mi cum sa fac sa ii atrag atentia .macar sa vad daca este interesat de mine sad va pup

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Lasa mai fata dotarile fizice. Arata-i-le pe alea psihice, morale.

pupimik
| pupimik a răspuns:

De ce nu incerci sa il abordezi pe mess... daca fata in fata nu prea indraznesti? Fa rost de id`ul lui...si intra in vorba cu el. Spune`i ca l-ai observat prin scoala...si pe la bal.si ti-ar face placere sa va cunoasteti. Faceti schimb de poze...si vedeti ce puncte comune aveti.In functie de pasiunile comune vei putea sa il vezi mai des. Daca va place biliardul.iesiti la un biliard.Cine pierde face un suc.Si tot asa. Gasesti tu o modalitate de a te imprieteni cu el. Daca sentimentul fata de el este reciprocbatting eyelashes sigur va decurge totul de la sine!
Succes! :*

| zuzuliana a răspuns:

Pai daca se uiat la u inseamana ca vrea totusi ceva...eu cred ca ai atras deja atentia daca se uiat la u...incearca totusi cand se uiata la u sa-i zambesti si ce ar fi sa vb cu colegul sau adica fostul tau prieten fi si u draguta si salutal cand e cu el si intrebala ce face.si in momentul u ce o sa vb cu fostul tau prieten o sa vezi ce reacatie are... poate fostul tau prieten o sa fie dragut sa va faca cunostinta...sau poate chiar lal pe care il placi o sa aiba initiativa(eu zic sa incerci) numa sti poate se mai uita el la u si din motivul ca probabil fostul tau prieten ia vb de u... dar totusi ii si mare posibiltate sa ii placa de u...incearca totusi sa intri in discutie cu fostul tau prieten...si o sa faci cunostinta atunci cu el.si sunt siguar ca dupa ce faci cunostinta cu el. daca ii place de u o sa te sune o sa te priveasca in alt mod o sa si vb...Succes...kiss

| bubu_3122 a răspuns:

Daca tie rusine sa vb cu el sau poate tie aiurea inceraca sa vezi daca e interesat prin tine da fara sa stie ca esti u... fa rost d id lui, fa-ti un id d mes total diferit d tine spune-i k esti o fta care il cunosti mai d mult bla bla...si incearca sa fi prietena cu el prin mes dupa 2-3 intreaba-l daca exista vreo fta in scoala la voi d care e interesata si daca e interesat d tine incearca sa te bagi cu el in seama

incearca poate iese cv...succes:*