| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Hey vara asta voi pleca cu parintii si niste prieteni la mare. faza e ca va veni si băiatul pe care i-l plac numai ca nu stiu cum sa ma comport pt ca mereu ma intimidez si nu mai zic nimic el e si el timid si din ce cred eu m.ar place asa putin dar cum sa ii arat si eu ca imi place de el? Ca eu abia vorbesc?

4 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Nu te supăra dar îți răspund cu toată seriozitatea.Îl placi - corect, te place -probabil dar nu o să iasă nimic de acolo doar dacă dai dovadă de tact poate te faci cu un prieten nu cu un iubit.

| IsabelaIssa a răspuns:

Tu incearca sa te comporti normal, pentru ca daca el te place, va face el vreun pas. Nu stiu exact ce pas va face cu parintii tai langa el dar na. Incearca sa petreci mai mult timp pe langa el, sa va jucati impreuna in apa, sau cu mingea pe plaja etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Luati si voi treaba pas cu pas, mai intai vorbiti normal ca doi oameni in vacanta, pe urma vedeti voi ce iese

| StalkerSoul a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca primul pas ca doar e barbat.