| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Vi s-a intamplat sa vreti sa aveti un prieten foarte bun si cand vrei sa il ai doar pentru tine, nu poti? Adica prietena mea cea mai buna mereu se poarta cu mine altfel si cu o fata se poarta mai frumos de o mie de ori, e mai calda cu ea. nu stiu. Recunosc ele se cunosc de la 6 ani dar am vrut si eu sa am o prietena adevarata si dupa cum vad..nu am noroc. Ele mereu se intreaba de ce sunt asa de rece, ca de ce nu ma adaptez si nu stau mai mult cu ele. Eu am zis prietenei ca mereu i-am fost mereu alaturi, mereu i-am fost aproape si nu stiu. Speram sa se poarte altfel cu mine adica stie ca tin mult la ea si vad ca se poarta ca si cum as fii o prietena care mereu o car dupa mine si chestii d-astea. Eu am incercat sa ii explic ca, cu mine se poarta altfel si cu fata aia se poarta super frumos, ea zice ca imi vrea binele, dar mereu cand o intreb si de fata aia daca ii vrea si ei binele si de ce se poarta asa cu ea si cu mine nu si ori nu raspunde, ori schimba subiectul. Puteti sa imi dati va rog un sfat? Chiar nu stiu ce sa fac. Si m-am saturat sa stau dupa cineva care se poarta asa cu mine.

3 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Inseamna ca te foloseste.Iti sugerez sa o testezi, nu ii mai da atentie pentru o perioada si vezi cum merge. Stiu ca e greu dar iti vei gasi pe cineva care sa iti fie cea mai buna prietena puppy dog eyes

| blackshadow1234 a răspuns (pentru SabbyNightShadow):

E cam greu sa nu ii mai dau atentie pentru ca e cu mine in clasa si daca o ignor putin se supara. Si daca incerc sa fiu mai calda cu ea se poarta si mai ciudat si zice ca sunt ciudata.

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru blackshadow1234):

Si tu ce vrei? Sa continue sa se comporte frumos cu fata aia si sa fie rece cu tine sau vrei sa ii arati ca poti si fara ea? puppy dog eyes