| anonim_4396 a întrebat:

Heya. Cateodata stau si ma gandesc daca mamei mele ii FUNCTIONEAZA CREIERUL. Apoi sunt zile in care sunt sigura ca nu ii functioneaza.

De cateva luni o tot rog sa imi cumpere un telefon nou iar azi de dimineata ma intreaba daca am nevoie de ceva pentru scoala. Eu eram ceva de genu "ă da, un telefon!".

Cand se întoarce de la piata vine cu ochii ei de catelus si imi spune "ti-am luat ceva care te va ajuta sa iti comunici gandurile si sentimentele mai bine avand in vedere ca va veni o perioada foarte stresanta mai ales pentru tine". In gandul meu era "VAI MI-A LUAT UN TELEFON. MULȚUMESC MULTUMESC MULTUMESC"

Si apoi vad ca imi da O CARTE. o carte cu pagini in care nu e nimic scris. UN JURNAL. ce om care tine la viata lui sociala mai scrie in jurnalll? niciunul.

asa ca întrebarea mea este: ce ati face in locul meu avand in vedere ca mai e putin pana incepe scoala (mentionez ca eu ma duc la o scoala noua acum deci nu stiu pe nimeni) si ai un telefon din 1900 toamna?

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate mama ta nu are bani pentru un telefon nou?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În pimul rând nu vorbi aşa despre mama ta. În al doilea rând ea nu este obligată să-ţi facă ţie toate poftele. Bănuiesc că ai alocaţie. O poţi strânge lunar şi să-ţi cumperi apoi tu singură telefon. Sunt telefoane ieftine şi performante pe piaţă, ai de unde alege.

| Vikaa a răspuns:

Nu e rusine sa nu ai telefon, altii nu au nici haine noi si umbla cu aceleasi zdrente, gandeste-te ca poate mama ta nu are atatia bani sa iti ia unul nou. Dar ghici ce, daca ai peste 15 ani poti face niste cursuri de frizerie si dupa sa te angajezi, ai putea castiga destui bani.

| Turbo223 a răspuns:

Asta e din insemnarile unei pustoaice thinking

| anonim_4396 explică (pentru Turbo223):

Nu cred laughing Fix la asta m-am gândit și eu, urma să o scriu.