| hearedflagbutibecolorblind a întrebat:

Heyy, la ce profil ar trebui sa dau daca vreau pe IT? E greu la mate-info?

7 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Da, sincer. Mai ales dacă vrei să te faci IT. Dar dacă ești bună la mate sau te apuci să înveți serios nu o să ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pomenești ca vrei in domeniu crezând ca vei câștiga bine. Salariul mare îl obții în timp, la început și pana prinzi experiență vei lucra și pe 2000-3000 lei.

| hearedflagbutibecolorblind explică (pentru anonim_4396):

LMAO ce banal esti, trageti concluzii parca sunteti batranii. E alegerea fiecaruia ce cariera va avea dar asta nu inseamna ca toata lumea vrea un anumit job doar pentru salariu, ce ai spus tu toata lumea stie, basics

| anonim_4396 a răspuns (pentru hearedflagbutibecolorblind):

Sunt realist, nu banal. Nu mai trai ca struțul si scoate capul din nisip. Am cunoscut și eu persoane care visau marea cu sarea, se vedeau prin sillicon valley în perioada studiilor, lucrători la "goagal", iar în realitate abia ( citez, ABIA) dacă scoteau 2600 lei. Asa cu nu mai visa caii lui smiley.

| hearedflagbutibecolorblind explică (pentru anonim_4396):

Pari o persoana de pe vremea comunsta suntem in 2023, trezeste te ca banii se fac usor doar sa ai cap sa gandesti cum lmao chill

| anonim_4396 a răspuns (pentru hearedflagbutibecolorblind):

Sa îmi spui și mie ce fumezi ca sa evit. Deja o dai în SF-uri pe aici. Lol.

| DavidJH a răspuns:

8 ore de mate pe saptamana, vreo 6 de fizica, si inca vreo 8 sau 10 de info.