| ioana_4313 a întrebat:

Heyy TPU. Am intrat in apa cu iphone-ul si totusi, inca merge. Dar am o mica problema, camera, sau ma rog, locul unde se afla ea, s-a aburt si abia daca se vede ceva cand incerc sa fac poze sau filmari. Ceva idei ce ii pot face sa isi revina?

Răspuns Câştigător
| WooppS a răspuns:

In primul rand trebuia sa il bagi in orez ca orezu absoarbe apa...aceeasi problema am avut si eubig grin.da incearca. daca tot nu functioneaza deschidel (in cazul in care te pricepi)sau dul la un service.NU primul care iti e in cale, incearca la 2-3 ca sunt niste hoti! eu am dus sa imi repare 1 difuzor si mi-a cerut 100 ron si m-am dus in alta parte si am dat 50! mrg baftabig grin funda big grin

| thegenius999 a răspuns (pentru WooppS):

Am gasit un site(forum) in urma cu 3 zile cand, disperat ca iPhone-ul imi cazuse in wc (e rusinos dar e adevarul) nu stiam ce sa fac sa-l salvez. Recunosc ca speranta era aproape nula cand stiam ca statuse in apa circa 5 minute. Am "rascolit" internetul incercand sa descopar un "antidot" si m-am decis sa aleg optiunea cu orezul.Au trecut aproape 36 de ore, l-am scos din orez, nu s-a deschis, l-am bagat la incarcat conectat la laptop, s-a aprins, TRAIESTE! Sechelele cu care a ramas: ecranul e "patat" 20% dar sper sa se rezolve de la sine problema asta in cateva zile, nu vede WiFi-ul! ordinarul@yahoo.com Concluzie: Daca iPhone-ul a luat apa, nu-l deschide, scoate-i Sim-ul, usuca-l cat poti, baga-l in o punga de orez, asteapta 24-36 si de abia dupa ce ai trecut peste etapele enumerate mai devreme iti poti face o reevaluare financiara( service, inlocuire ) Sper ca v-am fost de ajutor macar intr-atat cat mi-au fost si altii mie!

1 răspuns: