| RoberTCr90 a întrebat:

Peste fix 10 zile voi da evaluarea nationala la romana si peste 12 zile dau la matematica. La romana ma pricep cat de cat adica chiar daca nu invat scot de un 7 foarte usor si stiu ca daca invat intr-o saptamana pot ajunge la un 9 dar la matematica imi este mai greu. La romana problema mea este cu propozitiile subordonate alea si daca ma puteti ajuta cu un site ceva bun cu exercitii si rezolvari sa vad unde gresesc sau niste sfaturi sa le pot pricepe mai bine va rog.
La matematica problema este la geometrie mai mult si la functiile alea. Acum un an stiam si la matematica de un 7 si era mai usor atunci chiar daca luam meditatii dar acuma dintr-o data nu trec de 5 nu stiu de ce nu mai pricep nimic. Daca se poate sa ma ajtuati macar de un 7 as vrea sa scot la matematica si 9 la romana ar fi foarte bun.

2 răspunsuri:
| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Daca vrei sa ti le explic baga id-ul acesta : love_mker@yahoo.com si ti le explic acolo ca stiu la mate. sau lasa-mi un mesaj