| AnnonnimGirrl a întrebat:

Hi.Am o problema cu un tip pe care il plac.Nu credeam ca voi ajunge sa postez aici dar nu am nevoie de ajutorul unor necunoscuti, am nevoie de pareri.

Nu prea stiu cum sa vorbesc cu el.Suntem in aceeasi clasa si mai vorbim pe facebook si mess dar la scoala nu suntem decat colegi. Daca vorbim, vorbim putin si neesential.
As incerca sa vorbesc cu el daca nu ar fi lipit de A, o colega.Stiu ca nu sunt impreuna si tind sa cred ca pot sa fie doar buni prieteni si atat.
Problema mea e ca nu prea il gasesc singur si nu pot sa ma duc sa vorbesc cu el cand e cu restul` colegilor inclusiv A pentru ca atunci as avea si mai putine de spus.
Abia reusesc sa il prind singur si atunci nu stiu ce sa ii spun si renunt la ideea de a vorbi cu el.
As vrea sa ii dau de inteles ca il plac, dar dupa ce vorbim putin si la scoala.Nu vreau sa fie "Bum! Te plac!" si el sa nu stie ce sa spuna...
Avem in comun serialele Supernatural, The vampire diaries, Lost si muzica.
As avea nevoie de ajutorul vostru.
Cum sa ma apropii mai mult de el? Ce as putea sa fac la scoala? Mi-e destul de greu sa il invit pe afara(in curte) sa vorbim deci? Cum sa imi fac curaj? Ce ai face in locul meu?
Am mare nevoie de ajutor..Multumesc.
Nu voi uita sa va rasplatesc:*

2 răspunsuri:
| Rumi a răspuns:

Ai spus ca mai vorbesti cu el pe net, corect? Daca iti e mai greu sa ii spui in fata, ii poti spune pe Facebook, Messenger etc. Poti incepe cu "Ceau, ce faci?" Si cand nu mai aveti nici un subiect de discutat, il poti intreba "Tie iti place de cineva?" si in functie de raspuns, ii raspunzi si tu: El: "Da." Tu:"De cine?" si vezi daca o sa iti spuna ca ii place de X sau Y si nu de tine, probabil ca dupa aceea o sa te intrebe si pe tine de cine iti place, atunci ii spui, ca nu conteaza, ca nu iti place de nimeni, si iesi ca sa nu o mai lungiti. Daca spune ca ii place de tine, ii spui si tu ca iti place de el, si de acolo, vedeti voi ce faceti. Mult noroc!

| wewewewe a răspuns:

Atragei atentia cu bilute de hirtie.