| Puiutz a întrebat:

Hi happy.
As vrea sa va cer sfatul, ce ar fi mai indicat sa cumpar?
Vreau sa ma bronzez vara asta love struck, sa fiu si eu mai negruta, caci imi place foarte mult.
Dar ce sa iau mai bine? thinking
Crema de bronzat sau ulei de bronzat?
Mi se pare ca uleiul e mai bun big grin, dar vreau sa vad voi ce parere aveti.
Mersi! :*

Răspuns Câştigător
| iuli a răspuns:

Si eu sunt de parere ca uleiul este cu mult superior cremei.
Daca vrei ca bronzul sa se mentina ar trebui sa folosesti dupa plaja un lapte sau o crema pentru calmarea pielii si accentuarea bronzului.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru un bronz reușit și de durată trebuie să folosești o cremă sau emulsie cu factor de protecție cât mai mare solară (50+), previi apariția cancerului de piele. După fiecare baie de soare un spray răcoritor pentru piele cu extract de castraveți.
Uleiul de măsline hidratează.
Pa, pa.

| Puiutz explică:

Ulei de masline ma refer happy.

| cristina a răspuns:

Crema
ca uleiu e prea unsuros si mie nu-mi placebig grin

| cristina a răspuns:

Ma limitez la ce-mi place

Răspuns utilizator avertizat
| Moni. a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tinetongue. Si eu am mai multa incredere in ulei decat in creme.

| MsGossier a răspuns:

Eu folosesc uleiul de bronzat Avon Bronz
e bun pentru ca bronzeaza pelea rapid si ii da o cloare frumoasa

| Rock_4403 a răspuns:

Ar fi mai indicat sa iti iei ulei deoarece de la crema poti face cancer la piele

bye