| Nic0L a întrebat:

Hi ce carti ati recomanda sa citeasca o fata de 17 -18 ani?batting eyelashesimi puteti da cateva titluri. prefer cele de dragoste. :*

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Floare intunecata de John Galsworthy, Negura de Miguel Unamuno si Love Story de Erich Segal sunt foarte potrivite, spun eu.

| Firefly a răspuns:

Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
Pasarea SPin-Colleen McCullough
Ionel Teodoreanu - Lorelei
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Camil Petrescu, Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război
Charles Dickens, Marile speranţe
Charlotte Bronte, Jane Eyre
Emily Bronte, La răscruce de vânturi
Anna Karenina-Lev Nikolaevici Tolstoi
Dragostea nu moare - Maitreyi devi
Dragostea in vremea holorei - Gabriel Garcia Marquez
Panza de paianjen-Cella Serghi
Mandrie si prejudecata- Jane Austen
Brida-Paulo Coelho
Carti scrise de Sandra Brown sau carti din colectiile:
http://www.librariaonline.ro/......t_info.php
http://www.librarie.net/......ultate.php :)Sunt carti usoare, pline de umor.

| powerpuff a răspuns:

Mandrie si prejudecata - Jane Austen
Emma -Jane Austen
La rascruce de vanturi - Emily Bronte
Sunt carti care mie mi-au placut foarte mult. Sper sa iti placa si tie.

| Beibi a răspuns:

Lorelei, Panza de paianjen, Talida, Viata furata, Invitatie la vals!