| Annie a întrebat:

Hi! :* De ce cand un cuplu se desparte cei 2 in cele mai multe cazuri nu mai raman prieteni? Mie mi se pare ceva stupid... sau sa iti convingi prieteni sa nu mai vb cu fostul sau fosta. Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Ma intre adevar atunci cand iubesti o persoana si ea isi bate joc de tine si se desparta de tine nu ai cum sa ramaneti asa din prima prieteni.E mai greu pentru ca simtit o ura in tine si incerci sa lupti cu ea.Eu una ma lupt cu asta in fiecare zi dar cand imi vad fostul prieten ( mentionez ca este prima iubire) cand il vad cu fata aia si mai e si grasa si urata imi pica asa o scarba pe el de nici nu vreau sa il mai vad.Dar eu vorbesc cu el asa pe mess si cand ne vedem uneori.Dar totusi nu poate fi nici ca inainte cand eram doar prietenii si nici nu poate sa mai fie ca atunci cand eram impreuna.Tot ce ma supara este ca nu il pot uita sa din asta ma opreste sa ii fiu prietena.Incerc din rasputeri sa ii arat ca nu imi mai pasa de el si ca suntem amici.dar stiu ca el aasa cum e mai tine la mine ca avem aproape 1 an si stiu ca nu ma uitat si nici eu pe el.E ff greu sa ramaneti prieteni.Adica nu prea vezi prietenii cand unul din parteneri sa nu se placa. Adica asa eram eu la inceput cu baiatul asta.El ma placea si eu il placeam pe prietenul lui dar odata si odata m-am indragostit de el.Acum faza e ca acum eu il iubesc si el e cu alta.E greu si daca nu ai trecut prin asta nu ai cum sa raspunzi

| ionutalex a răspuns:

Un raspun sincer:eu am ramas bun amic cu toate fostele mele prietene, pe care NU le-am iubit-ori n-am tinut prea mult la ele! Iar in cazul fetei cu care am fost vreo 3 ani acum nu pot decat maxim sa vb cu ea pe mess...Nu suport sa o vad cu altcineva, sa-mi vb de noul ei prieten ori etc...(pentru ca, cam asta e treaba intre amici)! deci daca te-a iubit cu adevarat-nu o sa mai vb cu tine dintr-o altfel de postura(cel putin nu la gen-amic)winking

| chucks a răspuns:

Păi eu cred că ar trebui să rămăi, nu îţi oblica prietenii să facă ceea ce nu vor! că poate o să rămăi fără ei!