| anonim_4396 a întrebat:

Aud des cazuri in care baieti sau fete se sinucid doar pentru ca prietena / prietenul s-au despartit de ei.
Ce parere aveti? Fosta/ fostul celui care s-a sinucis va avea probleme?
Mie mi se pare un mod stupid de a trece peste o despartire.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sinuciderea e o dovada de instabilitate psihica indiferent de ce e provocata. Eu nu as considera nicioadat vinovat pe nimeni pentru sinucidere, decat pe cel care face treaba asta

| livscomsha a răspuns:

Acesti oameni sunt cum s-ar zice"slabi de inger" adica nu sunt puternici sunt foarte sensibili si automat daca ajungi sa te sinucizi ai o problema psihica... oamenii din jurul lor trebuie sa observe la timp depresia in care este prietenul/fratele/sora/colegul..etc si sa-l trimita la psiholog