| aAdDrRyYaAnNaA a întrebat:

Hi! Deci,as vrea si eu o lamurire,vreau sa dau la stiinte sociale,si din cate am inteles are si intensiv la engelza, ca da intru la intensiv trebuie sa dau examen la engelza? Sau se da examen doar la bilingv? Si daca se poate s-i vrea si niste modele de eamene, poate cei care au dat stiu mai bine la ce ar trebui sa ma astept.Este greu?! Servus. FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| ano26ar a răspuns:

Se da examen si la intensiv si la bilingv(asta e 100% sigur) Examenul are o parte orala la care ti se va da o imagine si tu trebuie sa raspunzi pe baza ei la niste intrebari( aici de obicei se i-au note mari, important e sa ai incredere in tine si sa dai tot ce poti). Mai este si o proba scrisa( nu e usoara dar nici incredibil de grea). Daca inveti il vei lua cu siguranta. Nota finala e media celor 2 note obtinute la cele 2 probebig grin Bafta!happy

2 răspunsuri:
| KiddaDot a răspuns:

Din câte ştiu eu, nu se dă. Doar la bilingv :*

| aAdDrRyYaAnNaA explică:

Am inteles ca imi trebuie nu stiu ce fisa de la secretariatul scolii mele, cce ar trebui mai exact sa scrie acolo?thinking