| ζøvع a întrebat:

HI! Deci imi place de un baiat ff mult, dar nu stiu daca lui ii place de mine, inaine mie nu imi placea de el si lui in placea de mine. LOL! Si el stie ca il plac, dar se tot fereste sa stea in preajma meah, dc? de vb, vb cu el, glumim si asa, nu vreau sa isi dea ff mult seama ca il plac. Vb cu el ca cu orice alt prieten( amic). As dori sa stau o data de vorba cu el dar nu pot pentru ca se tot fersete de mine. De ex azi cand am iesit de la scoala ( suntem in aceeasi cls) noi a trebuit sa mergem acasa cu acelasi autobuz, dar el doar ca sa nu vina cu mine ( asa cred eu ) l-a asteptat pe urmatorul autobuz impreuna cu o alta fata( nu ii place de aia ca ii o grasana). Si as cam dori sa fiu cu el, norocu meo e ca dansam impreuna( suntem la dansuri amandoi). Ce sa fac? ma uit la el de 2 luni.pfff. app m-am suparat azi pe el pentru ce a facut, si m-am decis ca daca el vrea sa se fereasca de mine, nici eu sa nu mai vb cu el. e bine? nu stiu dati sfaturi, am nevoieeeeeee

3 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Nu e bine,pentru ca iti place de el si el nu se fereste de tine pentru ca nu te place,din contra te place,dar mascheaza sentimentele si cand nu poate,fuge de ce simte,spune-i daca iti place intr-adevar de el,dansati amundoi ce frumos,nu conteaza dansul sunteti amundoi, spune-i atunci ce simti si daca te va lua sa dansati fara muzica, inseamna ca ii place de tine.Ar fi ceva sa faca asta, dar este timid, cred.Sa-i spui e cel mai sigur, noi baietii avem un strop de timiditatea pentru fiecare fata in parte si daca sunt au fost putine fete in viata lor, ploua.Numai bine! si rezolva situatia ca o domnisoara,pentru ca dansul, sigur ar vrea, dar este nesigur.

| Emma_3399 a răspuns:

Imi aduce aminte de mine povestea ta.Sa-tzi spun ce am facut eu.Am vorbit cu el i-am spus ca il plac si ca daca el simte acelasi lucru bine daca nu macar sa stie (eram in clasa a 10 si el a 12) nu stiu acum catzi ani aveti voi si daca tu pui pe primul loc asa cum ar trebui comunicarea.nu este nevoie sa i-o spui chiar in fata. poti sa-i lasi un sms... Daca nu esti genu sau nu poti face asa atunci dai de inteles ca il placi daca vezi ca el nu face nimic ia tu initziativa! vei fi foarte multzumita sa stii ca ai un iubit pentru care ai luptat tu si nu ai asteptat pur si simplu sa fii cucerita! In orice caz fa cevA! nu-l lasa in pace! Pune mana pe el:devil))ca ti-o va lua cineva inainte si daca o sa-l vezi maine cu una de mana o sa iti faci 10001 de mustrari de constiinta smugGandeste-te cum ai fi atunci in locul ei, vei fi foarte geloasa si nu fa greseala asta!

| zenbatista a răspuns:

Probabil este timid...