| adelaroman79 a întrebat:

Hi TPU.happy
am o problema.:d
am nevoie de niste sfaturi, de fapt idei, din partea voastra, sau poate chiar experiente proprii.
Ziceti-mi si mie o idee de sceneta romantica, pentru Vallentine's...
poate sa fie si parodie.
doar sa fie ceva bazat cat de cat pe romantismhappy.
multumeesc.
funda primului raspuns happy
care ma ajuta, logiclaughing

1 răspuns:
| jump a răspuns:

Poi...il suni de dimineata de pe un alt numar si`i spui ca nu`ti mai merge telu`, si stabiliti un loc si timp de intalnire, spre seara. apoi, pregatesti o foaie imensa, cea mai imensa pe care o imparti in doua, si o faci felictare.pe coperta scrii:"(sus)aceasta felicitare e insotita de (si scrii pe peste tot)multa, mmulta, multa(de diferite dimensiuni) - (iar jos) iubire(la fel de mare ca primele cuvinte)". interiorul cred ca esti mai in masura sa-l completezi. apoi, iei 8 baloane colorate, si acestea imense, in care introduci cate`o cartiuta care sa compuna "te iubesc", daca ii faci cadou ceva mic, mai adauga un balon si un ac.in momentul in care trebuie sa va intalniti, stabilesti cu toate cunostiintele tale sa-i trimita sms`uri cu "te iubesc"/"m`a pus adela sa-ti spun ca te iubeste". tu n`o sa fi acolo cand el ajunge, in schimb un tip/o tipa necunoscut(a) lui va fi si ii va inmana astea si`i va spune ce sa faca. undeva, in josu` felicitarii ii scrii foarte mic ca il astepti intr-un anumit loc, stabilit de tine.si acolo va trebui sa te gandesti tu daca`l mai surprinzi cu ceva sau doar sa va bucurati de restul` zilei fara alte surprize.

zi frumoasa.