| kiddddddu a întrebat:

Hi, vreau si eu idei, cum sa copiez la test la istorie ca am mult de invatat si profa sta cu ochii pe toti si nu stiu cum sa fac sa nu ma prind straight face. dau fundita >big grin

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

laughing si eu am maine test la istorie,dar sincer,nu ar fi greu de copiat,insa cand o vad,parca avd iadul si intepenesc laughing.O metoda este,daca nu iti da ea foaie scrisa,si doar isi dicteaza enuntul,si sti din ce lecti iti da, poti sa scrii testul dinaitne cu numele tau, bla bla...bagi in banca sau in penar sau sub foile ep care scrii(daca nu te controleaza),si cand icnepe etstul tu te prefaci ca scrii,iar al safrsit scoti foaia si o predai,lollaughing, asta e o metoda fucntionala, dar depinde.Alta emtoda sa scrii pe banca,daca e mult,scrii doar idei care sa iti aminteasca propozitia itnreaga,si asa e simplu tongue. Daca nu scrii o foaie mic,si scrii mic, o fituica si o bagi in penar, sub maneca.Insa daca ai asa mult,mai bine,juma inveti si jumca faci fituica,sau scrii pe banca, sau pe perete jos unde sa nu vada, si stai cu capu pe banca si vezi.

8 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Mai, si daca profa ta vede intrebarea, respectiv raspunsurile? Va sti dinainte orice metoda pe care tu ai incerca-o. Sfatul meu este sa te apuci sa inveti cat mai ai timp, decat sa iei 1 pentru copiat, mai bine iei 4 pentru neinvatat, nu crezi? Plus ca prin copiat, furi.Si nu, nu o furi pe profa, te furi pe tine! Deci,sa inteleg ca iti place stigmatul de fraier?winking Think twice!
Mult succes la test! Istoria e grea (in sensul ca sunt o gramada de detalii de acumulat), dar daca esti atent la ore si deschizi o singura data caietul macar in pauza, se dovedeste a fi o materie surprinzator de frumoasa!
Depinde de tine!

| DracusorImpielitat a răspuns:

Sunt multe! Iti lipesti fituici sub banca, te faci ca scapi ceva (da multe chestii) si te uiti pe banca, sau lipesti pe spatele liniei raspunsuri, sau pui fituici in buzunare, te ceri la baie si citesti fituicile (asta poti sa o faci si la olimpiade).

| xDcreepy a răspuns:

Doua colege de-ale mele azi au luat unu pe copiat... profa noastra stie toate metodele din lume! dar daca vrei sa incerci... succes!

| Pawesome a răspuns:

Am eu o idee:invata!

| 5dfsd3612 a răspuns:

Hmmmm aceeasi problema am si eu big grin tongue

| Anca_9035 a răspuns:

Bunatongue

deci eu am descoperit o metoda prin care am putut copia la orice materiehee hee

iti scrii datele cele mai importante pe telefon la ciorne

eu mi-am scris toata lectia cu al doilea razboi mondiallaughinglaughing

la mine mergehee hee

dar mai bine invata stiu ca-i greu dar, in viata nu o sa te poti descurca asatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fitzuik mica micalaughing.pe care sa o bagi in penar...sau poti sa bagi o fitzuik mai mare pe care sa o bagi intre coperta d caiet si copertha(d plasic. intelegi uhbig grin ) mai deschisa l culoare( albastru)-cel mai bine ar fi sa fie coperta d la caietul d istorie-

bafta l copiat!winking
funda?hee hee

| kiddddddu explică:

Prinda* blushing