| anonim_4396 a întrebat:

Hii. Este cuvantul "cioara" un argou gen, alt cuvant monden folosit de baieti?

Funda.

Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Este un cuvânt cu tenta rasista, nu-l folosi happy

| KimiiY a răspuns (pentru Invictusman):

Awe multumesc.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Invictusman):

Cum naiba să fie "cioară" un cuvânt "cu tentă rasială"? Tu știi măcar ce e aia o cioară? Cioara e o pasăre, nu văd ce vedeți voi rasist la păsările pe care eu, cel puțin, le văd în fiecare dimineață la geam.
În trecut, pe vremea sclaviei (adică până în secolul XIX) cuvântul "nigga" (care înseamnă "cioară" într-un dialect spaniol) era folosit drept apelativ pentru sclavii negri. Dar asta nu-nseamnă că cuvântul "cioară" e încărcat rasial. Mai lăsați corectitudinea asta politică, că oricum n-are niciun sens.

3 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Este un animal cu pene, folosete-l.