| anonim_4396 a întrebat:

Hm, aveti tocilari in clasa?big grin Cum sunt?

Răspuns Câştigător
| imagummybear a răspuns:

Buna!happy.Da,am vreo doi tocilari care ai nu mai note de 10, unul din ei chiar e obsedat, cand a luat prima dat in viata un 8(clasa a 5 a) a inceput sa planga laughing iar celalalt cand ia 9 sta toata ziua in banca si nu mai vorbeste cu nimeni laughing.Noi ne batem joc de ei...toata vara stau in casa si invata si daca ii lasa o data pe luna pe afara.Ei stau in aceeasi banca si vin imbracati in uniforme, dar ceilalti colegi inclusiv eu nu mai purtam din clasa a 4 a acum fiind in a 6 a.Ce sa mai zic... nici nu au chiulit nici o data in viata si tot timpul invata, nu exista zi in care vreun profesor sa ii prinda pe picior gresit. Sper ca te am ajutat intr un fel.Pup

| CryChristiAN a răspuns (pentru imagummybear):

Stii ce inseamna termenul/notiunea de ''tocilar''? Cred ca nu. In fine, exista 3 categorii :-
-tocilar, care tocesc din greu, fara a gandi logic si uita notiunile pentru 1 timp
-destept, a fi competent, a face fata in situatii grele ( la asta ma incadrez)
-mai putin ''dotati'', ( se incadreaza si unii tocilari).

Ti-am atras atentia ca sa nu confunzi tocilari cu despteti, pentru ca foarte multi fac greseala aceasta. Si totusi, Dumnezeu ne-a dat minte si intelepciune ca s-o folosim.

Dar totusi, ''daca gandesti, esti ateu '' ( Ernest Hemingway)

| Elena_Voicu_1983 a răspuns (pentru imagummybear):

Si eu am plâns la primul 8. Pune-te in locul lor. Și ei sunt oameni că și voi. No hate

14 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salutări,din nou.
cine nu are tocilari în clasă? eu am chiar doi, o fată şi un băiat, sunt verişori... dacă iau o notă de 8, lumea lor se sfârşeşte acolo.sau dacă îi ceartă profesoara, zici că au ajuns la închisoare. sunt pur şi simplu enervanţi.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Am un baiat si doua fete
sunt batuti in cap.
cred ca lumea dispare daca incalca vreo regula data de parintii lor sau de altcineva.
nu retin nimic fara citeasca de cel putin 10 ori o lectie si fac temele si nu ies mai deloc laughing

| Metaler a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Scuza-ma ca iti zic dar vor realiza mult mai mult decat tine.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Metaler):

Te scuz, te scuz...
nu-mi pasa, baiatul acela poate deveni si cel mai mare om de afaceri.
eu ma voi multumii cu ce voi avea si voi avea pentru ca atunci cand imi propun sa fac ceva chiar fac si am note bune(media 9), dar nu invat aproape deloc si imi fac timp de mine si prieteni deocamdata. mai da-o in... de scoala!

| Metaler a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Recunosc..nici eu nu sunt un elev prea silitor..invat atunci cand e nevoie.zic ca 9, 86 e destul de bine pentru cat invat

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Metaler):

Si in ce clasa esti?

| Metaler a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

A 8a

| RockChick a răspuns:

Fiecare clasa are cate unul....noi avem un baiat:hhhhh pai cum sa fie....destept

| M25M a răspuns:

Idioata etichetare si idioate ordinea intrebarilor.
1. Etichetarea este idioata pentru ca ne simtim atat de nesiguri pe noi incat trebuie sa lipim o eticheta celor care au ceva in cap si sunt mult mai inteligenti decat restul turmei.
2 Ordinea este idioata pentru ca "tocilarul" are acelasi set de caracteristici indiferent de apartenenta cu unele mici diferente nesemnificative.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bill Gates a spus:
"Nu radeti de tocilarul clasei pentru ca in viitor s-ar putea sa lucrati pentru el."

nu ii consider tocilari, sunt cativa peste nivelul meu doar la anumite materii...totusi mai bine tocilar decat un copil care nu gandeste si vede totul roz...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avem 2, enervanti rau.Baiatul e cel mai cel in pauze daca nu invata face curat in clasa,"femeia de servici" e porecla lui.Si invata de rupe acasa, si nu stie nimic in afara de ce ne da.La istorie ne-a pus sa dam 2 exemple de orase din Transilvania si el cica Dobrogea! Eu am note mult mai mari ca el si nu invat! Anul trecut am luat 2 de 5 la Engleza si nici nu m-a interesat.De curand, el a luat 6 la Mate si a plans! Fata invata si ea la greu! Da macar nu e asa ca el, desi ne batem joc de ea ca vorbeste singura!
Eu cu inca un baiat nu invatam nimic si avem note mari, ei trebuie sa toceasca pentru o nota de trecere si sa toceasca cateva ore pentru un 10! A da, si ei vin si in uniforma! Cei mai enervanti, mai bine ar fi sa fie in locul lor 2 batausi!

| Mirica_Alex_1997 a răspuns:

Da avem doi baieti si o fata pe fata o cheama : Luiza si pe baieti ii cheama : Alex si Dragos.Mama tocilari astia citesc la carte si la caiet pana se plictisesc.Cred ca ar veni şi o lună deybrăcati la scoală pentru un 10.Azi la biologie toti 3 au loat un 10.Noua profa de biologie ne spune sa inhiem caietele cand ne asculta.Eu nu l-am inchis si am urmarit ce au zis ei acolo.Mama nici virgula nu au uitat-o sa o zica.Tot cuvintel cu cuvintel.Cred ca daca ar pica unul dintre ei seful clasei ar trebui sa stam doar in banci nici sa mai iesim in pauza.In ora de tehnologie aia ne cearta si ne bate daca nu o asteptam in liniste. Daca ii vedeti ep ei cum fac sa tacem in gura.Vinerea trecuta l-am si batut pe unul i-am spart nasul ca imi zicea sa tac din gura.:@laughing