| Anonimata345 a întrebat:

Holaa! Am mare nevoie de voi! Anul acesta am examenul de clasa a 8 a. Problema mea este ca eu nu stiu cum sa fac sa inteleg matematica si cum sa invat mai bine, sa ma retific sa inteleg sa iau note bune la aceasta materie…. Doar la matematica intampin probleme. la celelalte materii ma descurc. Chiar nu stiu ce sa fac, merg si la meditatii doar ca este diferit, ca ceea ce fac in clasa nu este asemenator cu ceea ce fac la meditatii. da, ni-se preda acelasi lucru, doar ca exercitiile difera intre ele. Va rog sa ma ajutati! imi e teama de ceea ce va urma!

4 răspunsuri:
| dariaflorina a răspuns:

Pai la meditații nu faci exerciții de clasa a 8-a? Bănuiesc că te pregătește pentru examen acel profesor cu care faci pregătire. Daca nu înțelegi ceva, îl rogi sa îți mai explice odată.

| dariaflorina a răspuns:

Sau alta varianta, daca nu o sa iei examenul te poți duce pe profesională, bucătar, și alte meserii.

| Kasiii2345 a răspuns:

Nu toată lumea se pricepe la matematică, dar nu trebuie să te demoralizezi. Dă la profile unde nu o să mai ai parte de matematică, filologie, științe sociale, etc.

| BoresAlin a răspuns:

Hei bună, imi pare rau ca intampini aceasta problema. Matematica este ca viata ( ca dracu) uneori merge bine, uneori nu o intelegi, da la filo.