| Ingerfararipi333 a întrebat:

Hristos a inviat! Cum trebuie sa fie un adevarat viitor preot? Ca sa devina preot trebuie sa aiba o voce foarte buna sau si mai putin buna? Ce credeti ca impiedica o fata sa devina sotia preotului anume preoteasa? Iubitul meu este la teologie, si intreb ca sa ma informez, suntem impreuna de 2 ani.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic special sau nu trebuie sa fi speciala, el daca te alege ca sotie e ok daca nu, nu. cat despre el, trebuie sa aiba cat de cat voce.

| symona234 a răspuns:

Bună! Am și eu o întrebare că și eu sunt cu un băiat care a terminat teologia. Noi suntem de 5 luni împreună dar inca un s-a întâmplat nimic între noi întelegi tu. Voi dacă sunteți de doi împreună s-a întâmplat ceva intre voi sau este cumva vreo regula care interzice relațiile intime până la căsătorie pentru a putea fi preot? Poate ție ți.a zis că mie nu... M.ai ajuta mult daca mi.ai spune...