| Ingerfararipi333 a întrebat:

De ceva timp (mai exact 1 luna) sunt impreuna cu un baiat care este student la Teologie. Ne cunoastem de 2 ani asa ca prieteni si vorbeam mai mereu. Ne intelegem minunat! Ne vedem in fiecare saptamana mai pe scurt avem o relatie stabila. Am o atractie spirituala fata de Dumnezeu si religie foarte mare. Mentionez ca baiatul cu care vorbesc isi doreste foarte mult sa devina preot pe viitor. Sper sa ne continuie relatia, chiar as vrea sa fiu preoteasa! laughing happy
Ce impiedica o fata sa devina preoteasa?
Cum e viata de preoteasa?
As vrea sa primesc cat mai multe raspunsuri in care sa imi vorbiti detaliat!
Dau funda celui mai bun si util raspuns! Multumesc frumos! Dumnezeu sa va binecuvanteze! :*

2 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Cati anisori ai?
Nu cred ca esti destul de matura sa te gandesti la maritis.O persoana matura raspunde singura la intrebarile pe care le-ai adresat.Multi pot sa iti spuna ca este bine, wow, super, dar cat de mult conteaza pentru tine pararile altora? Incearca sa te gandesti tu singura la aceste lucruri, pentru ca este vorba de viata ta.

| 393Dan a răspuns:

Unchiul meu e preot si sotia lui merge aproape la toate slujbele cu el, canta in corul bisericii. Din cate stiu doar asta face, la botezuri nu tot timpul merge ca au si copii. Fii lui mai tot timpul cand merg la biserica cu el duminica sau cand e slujba, merg prin altar, duc nafara sau ceva.
Da, si au vesnic bomboane acasa x)