| Miha.Ella. a întrebat:

Hristos a Inviata! Am o intrebare si as dori sa raspunda doar experti.De aproape un an cunosc un baiat Ady are 19 ani. Neam cunoscut pe mess eu fiind din Suceava el Pitesti.Eu find mai mica ca el m-am atasat de el vb in fiecare zi pe mess cu orele. Eu ii sp problemele mele imi dadea sfaturi el mi le spunea pe ale lui si ii dadeam si eu sfaturi[dar ii sp inainte ca poate nu este bun si sa nul faca dar ii dadeam doar idei]. Am facut si schimb de numere de tel vb si la tel chiar daca era ma greu [fiind ama2 din difereite retele], dar dupa 3 luni sia luat el cartela din reteau mea si vb cam cate o ora la tel. Am fost ajuns sa tzin la el ca un frate pe care nu-l aveam. Dar de o luna s-a schimbat complet. Mia sp intr-o zi ca el nu tine la mine ca la o sora ci el ma vede ca find o fata si este atras de mine. Pot sa sp ca am ramas muta si in momentul acela am iesit de pe mess. Iam povestit iubitului meu si el mi-a sp ca a obs mai demult ca Ady tine la mine. Ady si iubitul meu se cunosteau. Dar nu. l inteleg pe Ady cand ne-am intalnit fata in fata si am fost si singuri de ce nu a sp atunci ce simtea?[atunci nici nu aveam prieten si poate incercam sa avem o relatzie]. Sincer sunt foarte dezamagita si nu stiu cum sa procedez. Ce ar trebui sa fac? Ar trebui sa-mi schimb comportamentul fata de el? Iam explicat ca eu cu el nu putem aveam nici o relatzie ar trebui sa nu vb un timp cu el? Datzimi niste sfaturi pliizzzz big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu prea e corect sa discriminezi pe ceilalti. Gandeste-te ca eu sunt expert dar poate nu am nici macar jumatate din experienta de viata al altui utilizator de pe site care te-ar putea ajuta mai bine. Plus ca orice om trece prin astfel de experiente, nu doar expertii. In legatura cu situatia ta, e pacat ca Ady nu a stiut sa iti spuna acele lucruri la timpul potrivit. Dupa cum ai spus si tu, avand in vedere ca ati fost singuri putea sa iti spuna ce simte. Acum depinde si cum te-ai comportat tu atunci fata de el. Probabil a simtit ca nu vrei decat sa fiti amici. Nu trebuie neaparat sa inchizi telefonul cand suna, sa stergi id-ul si sa te prefaci ca nu a existat, nu exista si nu va exista. Nu e corect fata de el. Chiar nu inteleg de ce adopta astfel de solutii unii. Daca eu te iubesc si tu imi spui ca tii doar ca la un prieten trebuie sa nu mai vorbim de loc? Nu! In timp fiecare intelege situatia, se resemneaza si abia apoi poate merge mai departe. De multe ori chiar cel de-al doilea ajunge sa regrete sa refuze pe primul cand acesta se resemneaza. Si rolurile atunci se inverseaza si doare si mai tare. In primul rand are nevoie de sprijinul acelei persoane pe care o iubeste. E o prostie sa respingi pe cineva care te intelege si care iti e prieten bun doar pentru ca te iubeste. Acum totul depinde de relatia ta. Spui ca prietenul tau il cunoaste pe Ady. Vorbeste cu el si intreaba-l cam ce crede el si cat de mult il deranjeaza chestia asta. Pe primul loc este relatia in momentul de fata. Daca el are incredere in tine si tu stii ca il iubesti nu trebuie sa il respingi pe Ady ca prieten. Dar trebuie sa ai grija ce faci. In primul rand stii si tu cred ca relatiile la distanta nu prea au viitor. In al doilea rand sa stii ca se poate ca tu sa il respingi pe Ady, sa ii spui ca nu poate fi nimic intre voi, iar apoi sa regreti si sa iti dai seama ca il iubesti si ca prietenul tau nu e ce iti doreai. Gandeste-te bine.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Expediaza-l tu pe Ady in 2 timpi si 3 miscari daca tii la relatia actuala. Daca ar fi vrut sa fie cu tine iti spunea mai demult, acum a pierdut trenulhappyIl ai pe iubitul tau el poate tine locul unui bun prieten si asa ar fi cel mai binehappy

| Silvia a răspuns:

Inviat*
Ne-am*
Fiind*
Nu-l*
Mai*
Si-a*
S-a*
Mi-a*
I-am*
I-am* din nou.
Dati-mi*
Please*
Acum asteapta tu expertiilaughing. Ca ceilalti sunt prosti si nu sunt in stare sa-ti dea un sfatwinking.

| Hmmmm a răspuns:

Ma simt exculsa...cum adica? daca nu sunt expert nu sunt in stare sa iti dau un sfat bun sau ce? si ca sa vezi ca asi putea sa iti dau un sfat iti spun ca si eu am patit la fel cu un baiat, dar nu am sa iti dau sfatul...cum a zis si silvia:stai si asteapta expertii.pana vin ei poate inveti si tu sa scrii mai corect. un sfat prietenesc:maturizeaza-te!

| Gipsy a răspuns:

Doamne. Ea cred ca se referea la altceva.Presupun ca vrea sfaturi doar de la experti pentru ca sunt mai experimentati.

Nu e frumos sa sariti cu gura pe ea.Mai ales tu, Silvia.
Nu conteaza cate greseli de ortografie are sau daac are 12-13 ani.
Nu suntem aici ca sa dam raspunsuri degeaba, asa cum face silvia cateodata.
De fapt la mine, toate rasp pe care le-a dat au fost in batjocura, nu stiu cum ai reusit sa faci atatea fundite.

| mikey_1179 a răspuns:

Relatiile la distanta nu dureaza mult. ochii care nu se vad se uita draga fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cică sa nu iei la mișto și sa respecți. Ce sa respecți? copile de 12-13 ani care se cred buricul pământului. Copila lasă iubiți și netu și ia cartea de romana în brate o sa ai timp și pentru astea. Eu la vârsta ta ma uitam la desene animate și învățam pe rupte.Scuze ca vorbesc asa dar cum nu sunt expert, nu pot sa îți dau sfat la "problema ta".
Bafta.