| anonim_4396 a întrebat:

Huh.sad Buna, TPU. Poveste urata, cred.Am nevoie de ajutorul vostru, ca intotdeauna.Am un coleg care imi este foarte bun prieten.Mi-a fost alaturi la bine si la greu.El m-a mai placut si inainte, iar dupa s-a dus sentimentul.Ne-am cam distantat.Iar cand prietena mea cea mai buna m-a tradat, el a fost alaturi de mine.Mi-a ascultat ofurile si m-a inteles. Dupa aceea am avut o petrecere si o excursie de cateva zile.Si am dormit langa el in pat si langa alti colegi.Stiti voi, excursiile acelea cand preferi sa stai 20 de persoane intr-o singura camera, doar pentru simplul fapt ca e multa distractie.Si,revenind,eram in pat si el a inceput sa ma ia in brate, incet.Nu am zis nimic.Am acceptat situatia. Vreau sa precizez ca era noapte, spre dimineata.Si...el era in spatele meu si eu in fata lui.Stateam amandoi pe o parte.Si dupa eu, pentru ca ma saturasem sa stau asa, m-am intors spre el si am stat asa.Si am intins mana,si el la fel si ne-am tinut de mana:-s dupa aceea din greseala, voiam sa ma uit la ceva de pe noptiera si nu vedeam de el si m-am dat putin peste el, si...vaisad am ajuns sa stau cu capul pe gatul lui.Mi se pare draguta toata chestia asta.Dar el acum ma place.Si eu simt ceva pentru el,dar ceva ma opreste sa fiu cu el. Poate pentru ca simt ca e prea devreme, sau pentru ca mi se pare ciudata toata aceasta situatie, nu stiusad imi e teama ca o sa imi zica pe fata ca ma place si ca vrea sa fie cu mine.Nu stiu ce sa fac.Simteam nevoia sa impartasesc asta cu voi.Niste pareri sunt bine venite. Sper sa fie cat mai multesad Multumesc pentru timpul acordat.

3 răspunsuri:
| paulaaaaa a răspuns:

Cunosc sentimentul laughing)! Pentru inceput sunt sigura ca iti e frica sa nu strici prietenia cu el. Dar sa stii ca daca nu incerci, nu vei avea de unde sa stii daca v-ati fi potrivit, daca ati fi ramas impreuna sau nu. Deci, eu una zic sa incerci sa fi cu el, si daca vezi ca nu merge, discuti cu el frumos si daca iti este cu adevarat prieten, va ramane alaturi de tine chiar si dupa ce va despartiti. Unii oameni sunt facuti ca sa fie DOAR prieteni, iar altii mai mult de atat. Asa ca da-i o sansa, vezi cum decurg lucrurile, si de atunci sa tragi concluzii. Si nu iti mai fie frica, pentru ca nu ai de ce, chiar daca iti zice asta pe fata, cine strie cat mai e pana atunci. Tu gandeste-te de pe acum la ce ar putea fi intre voi, si cand si daca iti va spune ca te place, sa fi pregatita sa ii dai un raspuns. Baftaa :**!

| neutrino a răspuns:

Nimic nou sub soare, noaptea toate pisicile sunt negre si femeile-s frumoase. Apoi, in viata, omul mai si greseste, nu?

| Andreea_Deya_1998 a răspuns:

Daca il placi si tu si daca esti sigura de asta, ii poti acorda o sansa, sa vezi cum e poate o sa iti pice mult mai bine iar daca nu esti inca sigura iar el te intreaba spune-i ca ai nevoie de timp pentru ca toate te-au pus in dificultate si trebuie sa iti revii pentru a putea gandi, sau alege...corect! nu stiu daca te-am ajutat dar, multa bafta!happy