| clau1 a întrebat:

Imi place de o fata......defapt,imi place este putin spus, insa ea nu ma place.Si desi stiu ca unu veti da raspunsuri de genul :Uit-o! Vei gasi alta fata etc. vreau sa va spun ca eu simt altceva pentru ea. Daca i s-ar intampla ceva as sari in foc sa o salvez,cand stau langa ea, inima imi bate tare, si imi este frica sa nu spun ceva gresit in discutiile noastre ca sa ma fac de rusine.Va rog spuneti-mi cum sa o cuceresc...

Răspuns Câştigător
| ĎĮĐĬ a răspuns:

Cam rar se mai intalnesc baieti ca tine... Pai singura solutie ar fi sa ii spui ceea ce simti. Adica stiu ca pare greu, dar alta varianta nu ai. Poti sa ii dai flori, sa te bagi in vorba cu ea si prietenii ei, sa ii spui glume, astfel devenind mai apropiati. Daca toate astea nu merg, rezuma-te a a-i fi doar prieten. Decat sa te urasca, mai bine sa fiti amici. Succes!

| clau1 explică (pentru ĎĮĐĬ):

Ceva imi spune ca nu ma place, adica i-am scris poezii, cantece, i-am trimis flori insa ea nu a reactionat

2 răspunsuri:
| Fata026 a răspuns:

Buna!
Ei bine daca vrei sa o cuceresti trebuie sa te porti frumos si sa nu o jignesti sub niciun fel. Incearca sa vorbesti cu ea prin sms-uri sau la telefon ca amici la inceput. Pe parcurs nu stii ce se poate intampla si totusi daca nu o sa simta ceva pentru tine ea o sa mearga mai departe si tu stai pe loc? Adica stii tu : Cand o usa din trecut se inchide una noua se deschide dar atat de des ne uitam la cea din trecut incat nu o mai vedem pe ce-a din prezent! Si asta are de pierdut, crede-ma ca daca stai dupa cineva care nu simte nimic o sa iti dai seama la un moment dat poate dupa luni, ani ca ti-ai pierdut timp pretios pentru asta cand tu ai putea sa ai o relatie frumoasa. Crede-ma am trait asta!
Sper ca ti-am fost de folos! Bafta!