| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Iau roaccutane de o lună şi un pic şi din ten foarte gras a devenit uscat dar tot îmi apar coşuri în acea perioadă a lunii. Ce să fac, să mai iau? Ps:nu aveam probleme foarte mari cu acneea aveam doar pustule care lăsau cicatrici urâte, nu pot să zic că aveam acnee chistică sau mai ştiu eu ce.

3 răspunsuri:
| Foame a răspuns:

Poti sa mergi la dermatolog, din experienta o sa iti recomande alte tipuri de medicamente(zinerit/skinoren/isotrexin).

| Ralu_Raluka_1995 explică (pentru Foame):

Eu am pus altă întrebare dar na...

| Foame a răspuns (pentru Ralu_Raluka_1995):

Daca te duci la dermatolog ori iti zice sa continui cu asta ori iti zice sa iei altceva.Nu avem de unde sa stim cat timp mai iei, fiecare medicament are un scop, nu au aceleas ingrediente.De exemplu zinerit poti lua doar 2luni ca dupa acea nu mai are efect.