| RaVuL a întrebat:

Ieri am fost la plaja si m-am bronzat pe spate si azi am fost iar la plaja si m-am ars adica nah m-am copt pe spate is rosu si negru amestecat si ma ustura de mor si nasu si fata si mainile la fel tot si in plus deja mi s-a facut rana pe spate sus langa ceafa ca prima oara cand m-am bronzat s-a dus pielia si azi in acel loc m-am ars.
Ce imi recomandati sa fac?
Mor de durere!

2 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Se pare ca te-ai ales cu niste arsuri solare,este recomandat ca in cazul arsurilor solare pe zona afectata sa se aplice: otet, creme care au in compozitia lor aloe vera, poti face o baie in care sa pui 2-3 litri de lapte iar daca nu merge nici una dintre solutii si problema persista trebuie sa mergi la doctor pentru medicamente.Succes si ai grija de tine, data viitoare nu mai sta mult in soare pentru ca nu e bine... poti pati si alte chestii mai grave.

| nico6 a răspuns:

Buna du-te la farmacie si ia un fluocinolon n ii foarte bun eu mi-am dat cand am patit ca tine