| Luissaa18 a întrebat:

Ieri Iubitul meu a fost beat la o petrecere și a chemat-o pe una la el acasă, a pupat-o și a ținut -o in brațe, noi eram certați și a spus ca voia doar sa o **** cu toate ca eu fac sex cu el... și-a cerut scuze și a zis ca îl luase valul și ca din moment ce noi eram certați a spus ca simțea nevoia sa **** ceva, chiar dacă noi făcusem sex cu o zi înainte. I-a spus unele lucruri frumoase și a zis ca i le-a spus ca sa o bage in pat și ca era mort de beat, dar dacă era așa beat cum își mai aduce el aminte ca a pupat-o și toate astea? Chestiile astea nu le -am aflat de la el, el nici nu avea de gând sa-mi spună și chiar a negat când i-am zis ca am aflat, dar apoi a recunoscut. Pt mine este înșelat, mai ales ca o plăcea de mult pe fata aia, voi ce ziceți? Merita sa-l iert?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nope. Nu merita nici sa te gandesti sa il ierți

| Nemessys a răspuns:

Ai fi tare naiva daca ai face-o.

Oricum părerile noastre nu prea contează. Chiar și partea rațională a creierului tău spune sa îl lasi, partea emoțională în continuare o sa te țina lângă el.

Si asa sunteți voi femeile. Faceți alegeri pe baza de emoții, nu raționale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea acest individ nu ține la tine.
Dacă într-adevăr ținea, nu se culca cu alta, chiar dacă voi erați certați, mai ales că ai zis că-i și plăcea de ea.
Sfatul meu e că nu ar trebui să-l ierți căci posibil, la altă beție, să procedeze la fel și să te înșele iar apoi să invoce același pretext.

| Luissaa18 explică (pentru anonim_4396):

Pana la urma nu s -a culcat cu ea, a zis ca s-a abținut ca s-a gândit la mine, doar a pupat -o și i-a zis niște chestii dar așa cum a fost conștient de faptul ca nu trebuie sa se culce cu ea, așa putea sa fie conștient ca nu trebuie sa o pupe, deci pe undeva e o minciuna sau poate nu a vrut ea. Oricum nh mai vreau nimic cu el. Mulțumesc happy

Păi cum să fie înşelat? Nu e, absolut deloc. Eu zic să îl ierţi.
*sarcasm off*
Nu e înşelat, e bătaie de joc, te ia de pro*stă. Ce amuzanţi sunt ăştia care nu au maturitatea necesară să îşi asume acţiunile lor şi dau vina pe "alcool".