| angelinthedark a întrebat:

Il iubesc foarte mult pe prietenul meu si desi imi zicea sa fac dragoste cu el nu faceam, l-am refuzat si el a zis ca ma asteapta si nu se supara pe mine desi il respingeam adesea, mai ales cand eram pe punctul de a face, eu il dadeam la o parte, el nu s-a suparat, m-a inteles; acum insa nu mai zice nimic de sex de la un timp, a zis ca lasa sa fac ce vreau si sa spun cand vreau ca nu vrea nici sa ma streseze si sa insiste daca chiar nu vreau... oare asta vrea doar sa ma faca sa cred ca ma iubeste sau chiar ma iubeste?

2 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Rabdarea, numai ea, poate face sa induri mai lesne tot ceea ce nu poti tu schimba.Se spune ca rabdarea este de fier. Din moment ce este inca cu tine, dupa ce l-ai respins si refuzat de atatea ori, te poti considera fericita.Ai un prieten langa tine de admirat.Nu isi mai pierdea timpul sa te faca pe tine sa crezi ca te iubeste. Dar in ciuda consecintelor, te asteapta.

| usernamemada a răspuns:

Crede'ma un nesimtit ar insista. Poate ca prietenul tau vrea sa faca dragoste cu tine pentru ca in mod evident simte o atractie fata de tine...eu zic sa nu te grabesti totusi, sexul e un pas important intr'o relatie si ar trebui sa te raportezi in primul rand la ceea ce vrei tu (chiar daca suna egoist) si apoi la ceea ce vrea el... daca te iubeste cu adevarat, o sa astepte! big grin