| Gabby6y6 a întrebat:

Im place de un baiat si el stie asta deoarece i-a zis o fata
Cum sa imi dau sema daca si el ma place?
Gen la scoala ma intreaba doar pe mine cand are nevoie si se aseaza mai tot timpul in fata mea, atunci cand vreau sa ma uit la el se uita si el si eu brusc im feresc privirea!
Sunt sanse sa ma placa sau nu?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca daca te placea actiona in vreun fel din moment ce stie ca-l placi...

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Daca sta mai mereu pe langa tine, da, te place! Iti dai seama din gesturile pe care le face pentru tine! Dar faptul ca i-a spus o prietena nu stiu daca e ok!

| Gabby6y6 explică (pentru Strongerthanyou1):

Ce ai in vedere?
Ce crezi ca crede acum daaaca stie?

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru Gabby6y6):

Pai daca se poarta diferit cu tine fata de celelalte fete, daca iti zambeste, daca te priveste des, fa un test...cand este el in clasa si mai sunt si alte persoane intreaba in general daca vrea cineva sa te ajute, si vezi ce reactie are, daca se ofera, daca vrea dar poate nu indrazneste...

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru Gabby6y6):

Odata ce a aflat ca il placi, sigur se gandeste la tine, asta se intampla automat, dar sa-l supere cu ceva nu are de ce, mai ales daca e reciproc, vezi daca poti observa vreo schimbare in comportamentul lui!

| Gabby6y6 explică (pentru Strongerthanyou1):

Mersi

| Nico23458 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să-l întrebi direct, crede-ma.
Poate că te place și nu-ti spune. Daca o să-l întrebi macar știi o chestie și n-o sa ajungi să-ți pară rău că nu l-ai întrebat (am trecut prin asta) sau o sa va pară rău că ați pierdut timp când de fapt puteați fi împreună.
Și dacă îl întrebi și el zice că nu te place macar n-o să-ți mai faci speranțe false și o să treci mai ușor peste asta.

| Gabby6y6 explică (pentru Nico23458):

De ar fi asa usor precum zici
Mersi de rs