| MonicutZZa a întrebat:

Imaginati-va ca azi ati aflat ca aveti leucemie. Ce-ati face? Ati fi in stare sa sperati ca totul va fi bine, ati putea fi optimisti in astfel de momente?

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu as face nimic.De ce sa imi plang de mila? Are sens? Daca El vrea sa ma ia eu nu am niciun cuvant de spus.Singurul lucru pe care l-as regreta ar fi lacrimile pe care le-ar varsa cei dragi pentru ca nu cred ca le merit...In rest, nimic nu ar mai contahappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Din pacate trebuie sa recunosc ca nu as suporta gandu asta si nu as putea sa spun ca totul va fi bine.As pune raul in fatastraight face
Normal trebuie sa gandim pozititv si asa ii sfatuiesc pe toti... dar eu nu as avea puterea sa gandesc pozitiv.

| daii a răspuns:

Pai.in primul rand m-as gandi la cei din jurul meu, la cei care ma iubesc, la mama, fratele, iubitul, prietenii.sigh As fi foarte deprimata, nu as mai avea vlaga.nu mi-ar mai pasa.Nu cred ca as fi in stare sa lupt impotriva mortii.As plange in continuu, pentru ca m-as gandi la tot ce am facut in viata.as plange pentru ca nu as mai avea timp sa-mi implinesc visul.as plange pentru ca nu vreau sa mor, nu vreau sa plec din lumea asta. Nu as mai avea chef de nimic, nu as mai avea pofta de nimic. NU vreau ca oamenii sa simta mila pentru mine.sau sa faca ceva doar asa.ca de, imediat mor. Ma doare numai cand ma gandesc.sad
Sper ca nu esti in situatia asta! Doamne fereste!

by daiiwinking

| anad a răspuns:

Asa ceva sa nu-ti doresti nici in visele tale cele mai cumplite! De ce sa-ti imaginezi o astfel de nenorocire? Sunt destule necazuri in viata reala.Nimeni nu va putea sa spuna cum va reactiona in astfel de situatie!

| User a răspuns:

Mi-as comanda sicriu harmani si lumanari dolce cabana...

| maryana5 a răspuns:

Nu vreau sa-mi imaginez.Doamne Fereste! ii comaptimesc pe bietii copii, tineri, oameni de toate varstele. Dumnezeu sa le dea putere sa creada in continuare si mai ales, multa sanatate...
xoxo, mary

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ma distreaza raspunsurile celor de mai sus pline de optimism. Imi mai in mod special alea cu as fi mai buna: ce te opreste acum sa fii mai buna? Faptul ca nu ai o boala incurabila? Trebuie sa afli ca mori sa fii mai buna? Asa da inteligenta, ce mai. Unde va faceti voi educatia? Serios acum.

As simti ca deja sunt moarta. M-as vedea in sicriu. Nu stiu daca as reusi sa mai vorbesc si nu m-as opri din plans. As ura lumea pentru ca pe ei as arunca vina. Nu m-as ridica din pat nici macar sa beau apa. As omori pe cineva numai sa ma simt ceva mai bine pentru ca mi s-ar parea ca viata e nedreapta ai as vrea sa sufere si altii, nu numai eu.

Paul, hai ca lumanari am eu: dar sa stii ca nu sunt special create pentru cabana si nici pentru sicriu happy Sunt unisex insa si cu multiple functiuni ce depinde de imaginatiewinking

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

As gandi pozitiv...as gandi ca totul o sa fie bine...

| ing. a răspuns:

As fi optimista, cred ca m-as schimba intru-totul.As deveni mai buna, as vedea viata cu alti ochi, as incerca sa petrec timpul cat mai mult cu cei dragi, si nu m-as da batuta nicio clipa.As lupta impotriva acestei boli cu toate armele posibile, si m-as ruga neincetat la Dumnezeu sa-mi fie alaturi. Doamne fereste!

| DianaLostInDreams a răspuns:

Eu nu cred ca as putea gandi pozitiv...Sunt pesimista si gandesc negativ mai mereu:-

| juno a răspuns:

Ce ma distreaza raspunsurile. Nu cred ca cineva pus in fata situatiei ar putea gandi pozitiv, nu cred asta. Pur si simplu aflii ca o sa mori... unde-i partea buna din asta? Cred ca as plange cateva zile, as incerca disperata toate tratamentele, apoi m-as gandi sa incerc tot ce n-am facut, si pe urma, m-as sinucide ca n-as mai avea rabdare sa astept stiind ca se apropie moartea.

| vlad_2439 a răspuns:

Cred ca as vinde casa, masina, mi-as bate seful, as alerga gol pe strada, si m-as plimba prin lume

| primaru a răspuns:

Nu cred cred ca as fi deprimat tot timpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as resemna si as incerca sa fiu tare pentru ai mei, urasc sa fac pe cineva sa sufere din cauza mea...as incerca sa fac tot ceea ce n-am facut pana aunci si as astepta-o ascultand gues who, locul potrivitlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste, nu mai faceti caterinca, ca nu e de caterinca, chiar nu realizazi ce inseamna ca totul sa se termine o data! sunteti niste amari.niste rai... daca as avea.as lupta.as face tot ce e frumos, pana in ultima clipa, si daca ar avea prietena sau prienul meu, as sta langa ei pana s ar face bine sau pana ar muri, jur! mai departe nu mai comentez pe tema asta! controlati va vorbele, si ce spuneti incultilor ca nu e de ras! ciuly

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste fiecare clipa de parca ar fi ultima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste fiecare clipa de parca ar fi ultima

| Micut123 a răspuns:

Leucemia are o rată ridicată de vindecare dacă este descoperită la timp, deci, m-aș ruga să fie descoperită la timp laughing

| gabitsa a răspuns:

Doamne fereste :-s. Nu pot sa ma gandesc la asa ceva. Poate ca ar trebui sa ne bucuram de fiecare zi mai mult, mai rationabil. Sa incercam fapte bune, sa iubim, sa ne bucuram de natura.

Pentru ca niciodata nu se stie ce se poate ivi. Si durerea prin care trec acele persoane este de nesuportat straight face.
Dumnezeu sa ne fereasca de boli :-s, pentru ca cel mai important e sa avem sanatate!