| oleee a întrebat:

Imi ajunge un tub de crema epilatorie sa ma epilez pe tot corpul? si are efect si cu firul gros de par? sau...

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu sincer nu prea am folost crema epilatoare, mai bine folosesc epilatorul sau big-ul in unele zone ca ori cu big-ul ori cu crema e cam la fel efectul este de scurta durata, in 2-3 zile parul creste, ca nu este smuls din radacina.De ajuns iti ajunge sigur chiar si de mai multe ori ca nu trebuie sa pui un strat gros de 2 kghee hee. Are efect si cu firul gros de par, dar trebuie sa lasi cateva minute bune pana sa dai crema jos, depinde, intre 5-10 min, dar daca firele de par sunt mai groase, trebuie mai mult, apoi sa dai crema jos si sa te speli bine, sa nu lasi prea mult ca ti se irita pielea, totusi eu nu prea sunt cu crema aceasta, prefer alte metode, in plus poate sa mai ramana fire de par care nu se iau pe alocuri...

| Maia a răspuns:

Depinde de cantitatea parului, daca este des va trebui sa aplici un strat de crema mai gros si implicit iti va trebui mai multa crema, iar asta tu stii mai bine.De obicei crema epilatoare indeparteaza firul de la suprafata epidermei, nu-l smulge din radacina. Daca lasi crema sa actioneze mai mult fii sigur/a ca iti va ataca si firul gros de par.

| yanny`s a răspuns:

Baiat?laughing
si vrei sa te iei pe tot corpul?straight face
hai ne minti tulaughing

| Turquoise a răspuns:

Depinde cat par ai. in general iti ajunge dar fi atenta sa acoperi bine ca e neplacut sa ramana fire aiurea :-s

| Turquoise a răspuns:

Ups laughingblushing oricum e demn de admirat ca te epilezi happy

| oleee explică:

@Turquoise sunt baiathappy