| aNdreIiasi a întrebat:

Imi e ft greu sa socializez cu persoanele pe care nu le cunosc din cauza surorii mele.De exemplu, ma intorceam de la scoala, 2 baieti vorbeau la scara unui bloc, il salut pe unul din ei, pentru ca il cunosteam, al 2-lea m-a intrebat daca am o tigara, i-am sps ca nu fumez, apoi mi-a sps, "atunci dami-o pe sorta". Alt exemplu este cand ma astepau niste baieti la un local, in drum spre acel local, am trecut pe langa un teren de fotball si ma intreaba unu "cand o iau si eu pe sorta?" altu se ia dupa el si zice "toti o luam ma" oh go on eu le-am aratat degetu din mijloc le-am zis m**e si mi-am continuat drumul, sa nu m-ai mentionez ca mi-am pierdut toti prietenii din fata blocului din cauza asta, am cedat nervos, am plecat de la masa unde stateam in fiecare noapte pentru ca tot intrebau de sora mea, de chestii familiare si personale. Vreo sugestie cu ce as putea face ca sa stopez astfel de situatii? dau funda

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Dap,la glume de rahat raspunzi cu fraze pe masura si nu te enervezi(pentru ca, cu cat te enervezi mai mult cu atat mai mult comenteaza).Nu o sa se atinga nimeni de sora ta, sunt doar vorbe in vant.
"-Atunci da-mi-o pe sorta.
-Cand mi-o dai pe mata facem targul."(scuza-mi limbajul)
"-Cand o iau si eu pe sorta?
-Intr-o alta viata."
Si daca sora ta se "uita" la vreunul din ei explica-i cat de terminati sunt.

2 răspunsuri:
| Pinky06 a răspuns:

Inseamna ca sora ta are o reputatie nu foarte buna pe acolo. Ai putea sa le explici ca nu esti mesagerul ei sau ai putea avea o discutie cu sora ta.

| CubDeGheață a răspuns:

In locul tau le-as fi spus : "Da` ce ma f****i pe mine la cap? Par eu a fi X [numele surorii tale]". Plus ca ar trebui sa discuti si cu sora ta. Ea stie cat de "cautata" e?