| zickuo a întrebat:

Imi e o asa lene sa fac sport pentru a mai slabi, coi cum scapati de lene?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca preferi lenea decat sa iti fie rusine sa iesi afara, treaba ta. nu exista "remediu" pentru lene. am auzit la multe persoane cum s-a intamplat, unu in America a zis " am inceput sa slabesc in ziua cand in restaurant au venit 2 persoane si au zis sa ies afara ca le provoc scarba". cu siguranta si aia 2 au fost idioti, dar asa omul asta a inceput sa traiasca sanatos, dur dar de folos. poate asa astepti si tu, pana iti va zice cineva si asa te schimbi tu singur.

| zickuo explică (pentru anonim_4396):

Am inteles ce vrei sa spui, dar mai uitete odata la raspunsul tau, ca prima propozitie, nu prea are logica cu referire la intrebarea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zickuo):

Nu are, dar mai citeste odata si poate realizezi de ce am scris ce am scris.

| zickuo explică (pentru anonim_4396):

Te referai ca : Prefer lenea si sa nu imi pese de cum arat ( un porc,, nesimtit'', sau sa imi fie rusine sa ies afara si sa fac ceva in privinta asta.

Corect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru zickuo):

Nu prea inteleg de unde ai scos "porc nesimtit " dar in mare parte da. daca tu asa te vezi e problema ta, nu am catalogat pe nimeni cu nimic, ex : tu crezand ca " cred despre tine ca esti "porc nesimtit ", fiecare e cum e, nu m-a durut vreodata de cineva de ce face cu corpul lui sau altele. si mie imi era lene de sala, acum 2 ani eram inalt si slab ca dracu, si imi era rusine. nu ma intelege gresit, nu imi era rusine ca vezi domne in ziua de azi toate fetele vor "6 pack" si alte prostii, dar pur si simplu nu ma simteam bine in corpul meu, si am reusit sa impart si munca si liceu si sa fac si timp de sala, si in timp s-a dovedit ca se merita.

| zickuo explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Omule! Tot respectul pentru tine.,, porc nesimtit'' - metaforic am spus. si NU ca asta ai crede tu rolling on the floor. Faza e ca sunt. lenes cand vine vorba de sport, si am folosit,, porc nesimtit'' ca sa intelegi cam la ce ma refer. rolling on the floor.

Daca imi mai dai si niste sfaturi, care m-ar ajuta sa slabesc mai repede ( tinand cont ca tu mergi la sala si probabil ai tangente cu diferiti antrenori. ) ar fi perfect big grin

| zickuo explică (pentru zickuo):

Inca ceva : la nesimtit, ar merge mai bine : nepasatorwinking

9 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Trebuie sa ai un motiv in fiecare actiune, care sa te impinga de la spate.

| Ezeru a răspuns:

Primii pasi sunt mai grei ca dupa iti dispare lenea, dar nu cred ca e vorba de lene ci de vointa. Daca vrei asta cu adevarat fii sigur ca o vei facewinking

| angemon500 a răspuns:

Spuneti in cap ca daca nu te ambitionezi o sa mori de obezitate.Iesi in fiecare zi afara, si sigur iti va veni cheful de alergare