| anonim_4396 a întrebat:

Imi e rusine sa ofer afectiune fizica altor persoane. Doar iubitului meu m-am invatat sa ii ofer. Nici cu parintii nu ma imbratisez si alte chestii de genu, adica ei asa m-au obisnuit din copilarie si ar fi ciudat sa incepem acum cand am deja 19 ani. Nici te iubesc nu ne zicem reciproc.
Cum sa scap de jena si rusinea asta fata de alte persoane?
Nu sunt o persoana timida in mod normal, dar la capitolul asta am niste probleme.

1 răspuns:
| nhhv a răspuns:

Și eu sunt la fel. Numai iubitului meu mă pot descărca de absolut tot și numai lui îi spun zilnic că îl iubesc. Nu e că nu-mi iubesc părinții, însă așa m-au obișnuit. Încearcă să le mulțumești pentru tot ce-au făcut. E puțin greu în situația în care nu ești obișnuită cu asta, însă ia în calcul ideea că o să treacă timp și ca orice ființe se vor duce și nu vei mai avea ocazia asta.