| Deeacatanea14 a întrebat:

Îmi este foarte frica de teste, când am un test mă panichez și nu mai știu nimic, ce pot face? Fără raspunsuri rautacioase va rog

Răspuns Apreciat de Editori
| isemilia a răspuns:

Incearca sa te calmezi, gandeste-te ca stii si cauta un subiect ce ti se pare mai usor si incepe cu el, daca simti ca nu le poti face pe cele grele. Cand vei vedea ca te descurci vei capata incredere in tine. Poti si sa te gandesti ca nu e un test, ci doar o tema pe care o faceti la ora. Pe mine ma mai ajuta si sa ma gandesc la o gluma (sau o poezie scurta, dar amuzanta), la ceva ce imi place / o persoana draga sau sa imi amintesc refrenul unei melodii. Nu stiu daca aceste sfaturi te vor ajuta, insa si eu mai am atacuri de panica uneori inainte de proiecte, teste, uneori chiar si ore normale si ma ajuta sa fac unele din lucrurile scrie mai sus.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Având în vedere că nu ai rămas repetentă sau corigentă, bazat pe trecut frica ta de teste este nebazată happy