| somebodyWHOlovesRock a întrebat:

Nu inteleg de ce ca rocker trebuie sa zica toti ma dar toti despre tine ca esti ateu adica pnm sunt ortodoxa si ghici ce sunt mandra. happy si da cred in Dumnezeu nu prea ma duc la biserica ca sunt multe babe si barfesc gen uitate la aia are tatuaje, pierceuri, flash si intra in biserica asa... mda straight face o patesc des nu ca mi.ar pasa ma doare undeva dar ma ustura sufletul cand totii copchii emo si astia care cica se cred "roacheri" râd de cei care la fel asculta rock, metal, muzica buna, ca virgula cred in Dumnezeu adica pana la urma daca asa vreau asa vreau! lol

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Eu eram facut satanist asa ca, cum ar spune Al Pacino : forget about it. Nu lasa sa te afecteze, ce naiba, oricum ai fi oamenii tot ar gasi ceva, ar scormoni ceva si te-ar prejudeca si eticheta oricum ai fi.

8 răspunsuri:
| anonima01 a răspuns:

Ai dreptate, lumea are deja o idee preconceputa despre rockeri.
Fiecare este liber sa faca ce vrea si sa arate cum vrea! Sincer, cu toate ca nu sunt rockerita chiar vreau sa imi fac un tatuaj dupa ce fac 18 ani, iar cat despre piercing-uri mi se par super ok! Poate imi voi face si eu!
Iar la faza cu biserica, ai perfecta dreptate! Babele se duc mai mult la biserica pentru a vedea ce mai fac altele.
Cel mai bun exemplu la mine e bunica, trebuie sa arate impecabil si daca nu stiu ce baba a adus nu stiu ce trebuie sa aduca si ea. laughing
Criminale fazele, insa uneori chiar mi se par stupide.
Daca tu vrei sa te duci, nu trebuie sa iti pese de ce zic restul. Faci ce simti!

| mODIN a răspuns:

Hai sa recunoastem.Sunt de departe mai multe formatii de atei decat de crestini.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa si la doctor nu te duci din aceleasi considerente ca sunt mai multe babe la doctor decat la biserica, nu confunda mancarea cu mancarimea; bravo tie ca esti ortodoxa dar gandeste-te tu te mandresti cu Hristos dar El se poate mandri cu tine?

| suffarstar a răspuns:

Si ce daca asculti rock? Mai nou,Dumnezeu se raporteaza la genul de muzica pe care il asculti? :O Daca muizca are mesaj frumos, nu vad de ce sa nu o asculti, si chiar si daca nu ar avea, cine suntem noi sa te judecam? Nu pune toate la inima. Lumea e plina de tot felul de oameni.

Off topic : "somebodyWHOloveRock" e gresit in engleza, prezentul simplu. Corect este "somebodyWHOlovesRock" cu "s".

| somebodyWHOlovesRock explică (pentru suffarstar):

Mă grăbeam când am făcut contul și am uitat de "s" sorry...

| suffarstar a răspuns (pentru somebodyWHOlovesRock):

No problemo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Forget about it
hai sa radem
http://4.bp.blogspot.com/......5cb6_h.jpg

| DarkAndDreary a răspuns:

Pentru ca aparent muzica rock e satanica...