| smilerz19 a întrebat:

Imi explica si mie cineva cum INCEPI o bratara a prieteniei? pentru ca in toate videourile de pe youtube e deja inceputa si iti arata cum sa o continui. Eu nu stiu cum sa o incep. Help!

Răspuns Câştigător
| iuliana1221 a răspuns:

Http://www.spuse.ro/bratarile-prieteniei-demo/ dar e in engleza...

3 răspunsuri:
| mada_9093 a răspuns:

Buna! ii dau un exemplu o bratara de 6 fire trebuie sa ai 6 fire (de ex 2mov 2albe 2negre) faci un nod la toate si apoi daca vrei poti sa impletesti putin si apoi sa mai faci un nod(ca sa iti fie mai usor cand olegi la mana )si apoi mai faci um nod si apoi te apuci de bratara iei primul fir il inozi cu urmatoru apoi il mai inozi odata si apoi cu urmatoru la fel si tot asa dupa ce ai terminat randul cu firu ala il iei pe primul(adica in capatul opus fata de cel care ai terminat) si faci acelasi procedeu si tot asa sau daca nu reusestipoti sa incerci alt model uita-te aici http://www.youtube.com/watch?v=rXmIZqqmP2s
sper ca te-am ajutat
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...iti aranjezi firele in facut de culori (ex primele 2 fire galbene) si apoi faci normal.