| ioneldan a întrebat:

Imi place de o fata de la alta clasa dar nu stiu cum sa intru in vorba cu ea. dati-mi si mie idei.

3 răspunsuri:
| marinavacaras a răspuns:

Fa si tu ca in filme
1gaseste subectul ce o va interesa.
2 fii gentil, fetelor le plac baietii manierati.
3 primul pas pe care trebuie sa-l faci e sa intri in colectivul ei de prieteni, incepi sai pui citeva intrebari care crezi tu ca o vor atrage.
4 iti vei linisti mai bine sufletul daca o sa-i spui in fata ca o iubesti asa nu va trebui sa te chinui sa cauti motiv de vorba

| gabitzu99 a răspuns:

Pai daca te "intimidezi" cand vorbesti cu ea, incearca sa vorbesti pe mess..incepi cu un "buna, ce faci?" o intrebi ce muzica asculta..deschizi un subiect, dar un subiect care ii place si ei, dupa care daca vezi ca ea continua ii poti zice: " ma placi? ..in general raspunsul este nu, deoarece asa sunt fetele.prima data o sa zica nu, dar insisti.o scoti la un suc, daca ai bani poate o duci la shoping..etc big grin sper sa iti fi fost de folos

| fifi12345 a răspuns:

1.Poti in pauza, cand o sa o vezi fugi, si atingeo si poate t ebaga in seama..eu asa am facut cu un baiat...big grin car eimi placea dar numai imi place.2.O intrebi dintr-o data,, Ce faci''//sau fate ca fugi si atingeo sau lovesteo inctesi ii zici scuze,,,,,,, te rog dai funda n u am primit-o niciodata.sadsadsadsadsad:: sper ca te-am ajutat