| Dsunca a întrebat:

Imi place de o fata si sunt fata... Am 13 ani spre 14 si aceea fata e imoreuna cu un baiat, cand ne intalnim uneori ne tinem de mana, cand ma uit la ea in ochii si ea la mine eu ma intimidez si las privirea in jos, eu sunt foarte timida la fel si ea, cum sa îi spun ca o plac daca ea e impreuna cu un baiat, ea imi este bff si nu as vrea sa nu mai vorbeasca cu mine

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca ea ia gesturile alea ca simpla prietenie nu ca mai mult cum o faci tu.

| Andreeush a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, vezi daca simte la fel.

| dannyel86 a răspuns:

Ea cum se raporteaza la prietenia voastra?
Banuiesti ca simte si ea ceva pentru tine sau te considera doar prietena sau confidenta ei?
Faptul ca e cu un baiat poate fi un bun paravan pentru ea (daca are alte orientari sexuale).
Poti, in mod discret, sa o intrebi si sa afli ce simte pentru acel baiat, in ce relatie e cu el.
Fiind si tu fata, cred ca se va bucura sa discute despre el si despre ce fac ei impreuna.
Asa iti poti da seama ce fel de ganduri are cu acel tip si daca simte ceva pentru tine.
Daca va cunoasteti si va intelegeti foarte bine, i-ai putea spune ca o placi in alt mod. (dar numai daca stii ca nu e homofoba - e impotriva relatiilor intre persoane de acelasi sex).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta inseamna sa fii lesbianca. Eu sunt baiat si chiar imi plac fetele. Ai putea sa-mi dai Facebook-ul tau? Nu vreau sa vorbim, ci doar sa vad cum arati in realitate ca sa vad si eu cum arata o lesbianca cu ochii mei.
Uite, de exemplu pe mine ma gasesti pe Facebook drept Bogdan Ivancu

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-mi dai si mie dupa profilul ei ca nici eu n-am vazut lesbiancahee hee