| Punct_Deni_1998 a întrebat:

Imi place de un baiat, dar nu stiu cum sa-l fac sa ma placa.Recent mi-a spus ca nu ma place, dar nu prea as vrea sa renunt la el...
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| JustLoveMee33 a răspuns:

Ai toata viata inainte! Poate acel baiat nu e pentru tine,dar gandeste`te ca exista unul doar pentru tine,cauta,nu il baga in seama, pate va face misto de tine, dar arata-i ca esti mai puternica si ca ai trecut peste! Cel mai bine te`ar ajuta prietena ta sa treci peste sa fie langa tine, sa te sprijine, ca sa iti dea optimismul necesar pentru ai arata nepasarea si vointa pe care o ai! Sper ca te-am ajutat! kiss

| Punct_Deni_1998 explică (pentru JustLoveMee33):

Multumesc mult. Sincer, nu l-am mai bagat in seama, dar cand nu vreau eu sa vorbesc cu el, vrea el. Prietena mea cea mai buna e si ea intr-o situatie identica, si poate ca o sa ne consolam reciproc :X

9 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Daca esti tu in jurul lui, si ai incredere in tine, o sa vezi ca probabil, va veni la tine. Daca nu, ai destui baieti pe lumea asta.
Bafta.

| Hieer a răspuns:

Nu te lasa batuta. Fa-l gelos. vorbeste cu alti baieti. Arata-i ca nu te m-ai intereseaza.

Sper ca te-am ajutat!

| Punct_Deni_1998 explică (pentru Hieer):

Am facut asta deja si a functionat. Oricum multumesc.
Acum nu il mai intereseaza de ''iubitul fals''.

| mgtow a răspuns (pentru Hieer):

Nu cred ca rezolva nimic poate ala se bucura ca a scapat de ea, iar tie (celei care a postat intrebarea) iti recomand sa nu te mai chinui cu el, il lasi impace. Apropo yony cred ca m-ar amuza sa fiu implicat intr-o situatie de genul asta.

| Punct_Deni_1998 explică (pentru mgtow):

Mersi de raspuns!

| Hieer a răspuns (pentru mgtow):

laughing....eu una nu as face asta daca un baiat nu m.ar place, i.am dat un sfat asa...

| Katakimiku a răspuns:

Nu cred ca este pentru tine acel baiat... In fine, vara asta mi s-a-ntamplat acelasi lucru, dupa am continuat sa ies cu el si cu prietenele mele. De la sfarsitul verii nu ne-am mai vorbit, si acum vreo 2 saptamani am inceput din nou sa ne vorbim, mie inca placandu-mi de el. L-am intrebat daca ma place si mi-a spus ca sunt draguta [ asta fiind un da ]... Incearca sa faci si tu la fel.winking poate reusesti. big grin

| DeeaDyaDeea a răspuns:

Daca te place te place asa cum esti tu. Nu incerca sa-l faci gelos deoarece dupa o crede ca esti cu el(...). Asa am facut si eu si nu mi-a mers. Bafta sper ca te-am ajutat :*!