| PUFFandPUFF a întrebat:

Heii happy. De cand ma stiu imi place un baiat pe care chiar nu stiu cum sa-l fac sa ma placa. I-am spus ce simt iar eu mi-a raspuns prieteneste ca nu e disponibil. Eu nu vreau sa renunt la el! Ce sa fac? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Daniella_6956 a răspuns:

PUFF, tu ar trebui sa privesti aceasta problema din mai multe unghiuri. In primul rand, poate el chiar are prietena, o iubeste si nu vrea sa renunte la ea,. gandeste-te deoarece u il cunosti mai bine. Cel mai bine ar fi sa te imprietenesti cu el, sa ajungi sa il cunosti mai bine, in acest fel vei stii cum sa-l abordezi, si inca ceva. nu ii mai spune ce simti. lasa-l pe el sa vina la tinewinking. Succes! :*

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Daca tipul ti-a raspuns prieteneste ca nu este disponibil prin asta a vrut sa spuna, de fapt, ca ori este in alta relatie pe care nu este dispus s`o abandoneze ori nu te place.
Ar trebui sa renunti nu sa te complici atat.Mai sunt si alti baieti.

| Change a răspuns:

Cand un baiat iti raspunde astfel trebuie sa te retragi, nu trebuie sa il sufoci s icu siguranta nu trebuie sa pari disperata.El stie ce simti pentur el prin urmare va fi decizia lui(daca realizeaza ca vrea sa fie cu tine atunci te va contacta daca nu...)
Stiu ca acest sfat nu iti da prea multe sperante prin urmare vei crede ca este gresit dar nu este.Asa este viata!
Succes!

| Roberta a răspuns:

Cauta pe altul, daca el ti-a spus ca nu e disponibil inseamna ca nu vrea sa fie cu tine. Poate el place pe alta. Nu e greu sa-ti dai seama nu? Numai bine.

| Aly122 a răspuns:

Buna:* sincer.iti sp ca ar trebui sa il lasi.Adica,daca el zice ca nu e disponibil cand va fi. poate va veni la tine daca chiar te plc.nu te mai tine u dupa curul lui.totusi esti ft.lasal pe el sa se bage in seama cu tine.fii mai indiferenta.ca altefl de ia de pr.scuze:* dar asta e parerea mea, bafta in continuare:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand, bravo baiatului ca te-a refuzat intr-o maniera educata si decenta si nu este un mitocan. In al doilea rand, din moment ce ti-a vorbit asa de frumos, probabil ca indeplineste cel putin una din calitatile acestea:
1. este foarte educat si stie sa se poarta cu fetele, caz in care va intelege cat de mult tii la el si poate veti fi impreuna
2. ti-a raspuns frumos pentru ca te place, te considera speciala; Baietii pot fi mai timizi decat par si nefiind siguri cum sa reactioneze cand o fata le declara "iubirea", nu stiu cum sa reactioneze si atunci introduc un factor evaziv: o alta relatie.

Daca totusi, el are prietena si tot tacamul, nu vad de ce nu ati putea ramane prieteni. happy Adica, puteti sa ramaneti amici, nu?!
Poti sa te amagesti cu speranta si sa te gandesti ca o data si o data o veni si randul tau de a fi cu el sau poti sa fii realista si sa iti traiesti viata in continuarea, vorbind cu alti baieti, imprietenindu-te cu ei etc. Poate ca si tu si el, veti avea mai multe relatii, dar in final veti fii impreuna. In fond, o relatie, mai ales la varste asa mici nu pot tine o vesnicie. Nu ca as vrea sa fiu rautacios, dar cand esti indragostit spui: "Vai... ce bine ma simt. nu vad ce nu ar putea merge intre noi", dar dupa aceea iti vei spune: "Cum de nu mi-am dat seama de acest defect?! " etc.
In orice caz, bafta multa!

| niggasinparisxxx a răspuns:

Pai insista.dar nu fi prea evidenta ca esti topita dupa el, pentru ca apoi o sa-si bata joc de tine! succes

| ilovevampire a răspuns:

Uite.te inteleg ca il placi foarte mult.ptk esti in situatia meabig grindar uite, cel mai bine e sa deveniti prima data prieteni foarte bunii!winking sa aflii lucruri despre el.cand o sa aiba nevoie de un ajutor cat de mic tu spui ca il poti ajuta.si 100% veti putea devenii prieteni,intai pas cu pas si dupa veti devenii mai mult, mai mult, mai mult pana cand el isi va da seama ca nu are de pierdut timp si trebuie sa vina la tine si ca tu esti persoana potrivita happy
sper sa te ajut!
succes

succes:*