| solly a întrebat:

Imi place de un baiat de la bunici. In vacanta de vara cand eu m-am dus acolo era avea o iubita dar s-a despartit de ea pentru mine dar din pacate doar pe la sfarsitul vacantei si am stat doar 4 zile. Apoi el nu mai m-a sunat si nu am mai vorbit. Am intrat pe hi5 lui si am observat ca are acum alta prietena si am intrat chiar in urmatoarea zi. Oare el ma placea? Acuma este vacanta de iarna si ma duc la bunica as vrea sa il ignor sa nu mai patesc asa pentru ca eu tin la el dar tot as vrea sa fiu cu el dar are iubita si mie nu mi-ar placea sa imi fure alta fata iubitul dar fiind acolo cu el nu stiu ce sa fac sa-l ignor nu stiu. Pls HELP ME...mersi :*

4 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

E NU. relatii de la distanta exista si o sa existe.Nu il ignora ce daca el te inseala? tu sa ii fi credincioasa sa nu il inseli si sa i te daruiesti din prima fara nici o retinere, daca are pe alta nu conteaza arata-i ca tu esti cea mai buna si nu "taratura" aia.

| Bia:X a răspuns:

Incearca sa te porti cu el ca cu un prieten... relatile de la distanta nu dureaza mult si nu se bucura de succeswinking orienteaza-te spre altceva/ altcinevahappy succeshappy

| aniohetova a răspuns:

Pai avand in vedere ca tu inca tii la el, chiar daca el este un fustangiu sa zic asa, tu nu trebuie sa-l ignori pentru ca, asta ar insemna sa-i arati ca iti pasa ca el este cu fata aia si nu cred ca ai vrea ca ei doi sa faca glume pe seama ta.Niciodata nu ii arata unui baiat ca iti pasa!(cel putin nu in cazul de fata )pentru ca asta il face sa aiba o anumita "putere" asupra ta, il faci sa se simta important si asta nu e bine. Cel mai bine vorbeste cu el ca si cum ati fi prieteni si nu v-ati mai vazut din vacanta.Comporta-te absoult normal si nu ii da de inteles ca iti place de el. Daca e sa-i placa de tine sau sa incerce sa se dea la tine si sa o lase pe tipa cu care e, crede-ma ca NU MERITA!, pentru ca asta ar insemna ca asta poate sa faca si cu tine in momentul cand intalneste o alta cunostiinta,"o veche prietena", si nu cred ca vrei sa ramai... fara el... Succes happy

| CatalinMG a răspuns:

Relatiile de la distanta nu prea au succes... Eu as propune sa te orientezi in alta parte, de obicei gasesti ceva bun mai aproape decat te poti gandi