| MirunaMinodora a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu daca si el ma place, am vorbit doar de 2 ori, dar cand ne intalnim pe hol sau ceva, avem un schim de priviri foarte intimidant. Mi a dat mesaj pe fbk daca vreau sa ne cunoastem mai bine, poveste lunga...dar totul fusese o provocare(el fusese provocat sa mi dea mesaj), insa nu stiu daca a facut parte din provocare dorinta de a ne cunoaste mai bine. Cum pot afla daca el simte ceva? Vreau detaliiiiiii! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Il intrebi pur si simplu in mod direct, fara ocolisuri sau alte tertipuri, daca si el are/simte o atractie sentimentala fata de persoana ta, si daca dorinta exprimata de a va cunoaste mult mai bine si de asemenea ca el ar dori ceva mai mult decat o simpla prietenie este sau nu reala. Sa-ti spuna direct si pe loc daca este dispusa ca prietenia dintre voi sa se transforme intr-o relatie de cuplu. Curaj, nu ai nimic de pierdut!

| MirunaMinodora explică (pentru corbulalbrosu):

Uite, eu as face-o, dar n am mai facut asa ceva, nici relatii n am mai avut, si ma gandeam ca exista o alta varianta. Mai nou vom merge la acelasi cerc, timp de cateva ore

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-l pe el daca te place. Ce detalii ti-am putea da noi?

| MirunaMinodora explică (pentru darrio2007):

Nu o pot face, stii de ce? El e mai mistocar, invata foarte bine, dar are mandria aia-n el care-l doboara, si nu stiu daca asta mi va pica bine si mie...

| darrio2007 a răspuns (pentru MirunaMinodora):

Mda. Aici cam ai dreptate. Probabil ca este si cam nestatornic intr-o relatie. Te-ai implica in ceva care nu va merge.