| Cristina13579 a întrebat:

Imi place de un coleg de clasa din clasa a5-a.
M-am gandit ca in ultima zi de scoala sa ii spun ca il plac.
Cum credeti ca ar trebui s-o fac? ( printr-un bilet care sa il las pe banca / personal / mesaj pe telefon….)?
Si ce ar trebui sa- i spun / sa-i scriu?
P.S. Tin sa va spun ca sunt cam timida. Am 14 ani, si sunt in clasa a 7-a.

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Mai bine spune-i prin viu grai, verba volant, scripta manent. Mesajul sau biletul pot fi pastrate si folosite impotriva ta happy

| WaterDrop a răspuns:

Personal, mergi si vorbeste cu el:

"-Buna.Cum iti petreci vacanta asta de vara?"
"-Bla bla bla"
"-Nu vrei sa o petrecem impreuna?"
"-Bla bla?" (da, te poate intreba de ce, daca nu il prea duce capul sau este foarte timid)
"-Pentru ca te plac." / "Eu te plac si speram sa-ti faci timp si pentru noi" (asta daca iti spune ca se scarpina in fund cu prietenii lui sau pleaca nu stiu unde)
"-Bla" (Aici poate fi un da sau nu). Daca este nu atunci ori i s`a umflat creierul pe moment si nu stie cum sa plece undeva unde nu-l vede nimeni, ori chiar nu te place.Te orientezi in functie de situatie.Succes!

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Viata unui copil de clasa a cincea contine doar iubirea de Dumnezeu daca ai religia aceasta, parinti si alti apropiati. Nu colegi. laughing Ce bilet? Si daca el accepta ca il placi, ce? Va casatoriti, mergeti in Tenerife in luna de miere? Ce fain, nu? laughing
Vezi-ti de scoala.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Clasa a saptea*

| RagnarokR a răspuns:

Ii scrii pe facebook, ma gandesc ca toti aveti. si vorbiti acolo, copii mici si dragalasi ce sunteti big grin

| Paulystar a răspuns:

Mmm... El e clasa 5-a? Sau il placi din clasa 5-a? Ca n-am inteles :')

| Cristina13579 explică:

Imi place de el din clasa a 5-a. suntem colegi.