| hihigyu a întrebat:

Imi place de-un coleg de clasa.
sa-i spun lui de sentimentele mele? sau nu merita sa+i yic _
Nu stiu ce reactie va avea. si mi-e frica!

2 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Fi curajoasa zi verde-n fata

| gopo123 a răspuns:

Salut. In primul rand asigura-te ca si el te place, observa acest lucru pentru ca e foarte important. daca vezi ca te place poti sa-i sugerei ca dpa sa va vedeti pentru a merge la un suc, la o plimbare prin parc,, un film.Impritenitiva putin si dupa aceea poti sa-i spui ca il placi pentru ca nu poti sa mergi asa la el si sa-i spui sec: "stii eu te plac" reactia pote fii diferita chiar pote rade de tine si nu cred ca iti doresti asta. Asadar incearca sa-l cucersti pas cu pas.