| MissDanbo a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat, cu care am avut o relatie acum 2 ani. Ideea e ca i-am spus ca il plac la el si mi-a spus ca el nu prea, dar ca nu vrea sa ne strice prietenia. In ultimul timp face o gramada de chestii dragute pentru mine(imi ia apararea, ma ia de mana si este atent doar la mine desi e inconjurat de 10 fete). Toata lumea zice ca el ma place.Nu mai stiu ce sa cred si imi e frica sa nu devin agasanta daca ii mai spun inca o data ca il plac.

Răspuns Câştigător
| Honeybunny a răspuns:

Nunu,nu'i mai spune inca odata pentru ca va spune ca esti insistenta. Deci el ori vrea sa incerce la un moment dat sa fie iar cu tine, ori e prea dragut cu tine si nu isi da seama ca oarecum iti face rau pentru ca sentimentele tale pentru el cresc mai ales cand e atat de atent cu tine.eu spun sa incerci sa povestesti doar tu cu el despre chestia asta. poate ar trebui sa ii zici "sti esti ciudat de dragut cu mine si nu reusesc sa inteleg aceasta schimbare, cu ce ocazie" nu'i spune asa direct "ma placi?" sau ceva de genul.sa te exprimi asa sa citeasca "intre randuri".te pup succesuri!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| irishka_5843 a răspuns:

Dupa parerea mea as spune ca te place, mai lasa sa treaca putin timp si apoi vei vedea si singura. daca va continua sa se poarte dragut cu tine 90% ca te place...da nu ii mai spune o data ca il placi ca doar o sa se foloseasca de asta si va fi un folosul lui, lasa-l pe el sa faca primul pas